Materiały powarsztatowe – Sanok

Dziękuję za wspólną praktykę, było mi bardzo miło się spotkać 🙂

Jeśli jesteście na Facebooku to polecam Wam się dołączyć do grupy związanej z moją medytacyjną działalnością i tą „świecką” i tą ezoteryczną, wrzucam tam czasami refleksje i materiały, które nie ukazują się gdzie indziej, jak również odpowiadam oczywiście na zadane pytania, grupa jest tutaj: https://www.facebook.com/groups/757727517686744/

Wprowadzenie do medytacji: https://maciejwielobob.pl/2014/11/wprowadzenie-do-medytacji/

Medytacyjna koncepcja umysłu: https://maciejwielobob.pl/2016/03/umysl-joga-medytacja/

Relaks:
a. o relaksie: https://maciejwielobob.pl/2014/09/relaks-medytacja-joga/
b. nagranie relaksu: https://maciejwielobob.pl/2016/05/podcast-medytacja-uwaznosc-1/

Wieczorny rytuał oczyszczania umysłu: https://maciejwielobob.pl/2016/07/wieczorne-oczyszczanie-umyslu/

20 oddechów oczyszczających: https://maciejwielobob.pl/2012/06/pranajama-20-oddechow-oczyszczajacych/

Medytacja miłującej dobroci: https://maciejwielobob.pl/2016/01/medytacja-milujacej-dobroci/

Amal (samadhi), opis poniżej.

Poranny rytuał uważności: https://maciejwielobob.pl/2016/12/poranny-rytual-uwaznosci/

Medytacyjne ćwiczenie w podejmowaniu decyzji: https://maciejwielobob.pl/2016/06/decyzje-medytacja-uwaznosc/

Amal – opis techniki:

Wyobraź sobie, że leżysz na środku dosyć dużego kwadratowego pomieszczenia w dokładnie takiej samej pozycji, jak faktycznie ułożyłeś(aś) się do tej praktyki. Nogi wskazują w stronę jednej ściany, a może nawet jej rogów, głowa i być może też ramiona w stronę przeciwnej ściany. Staraj się nie tylko jak najwyraźniej zwizualizować swoje ciało w tym pomieszczeniu, ale też poczuć, że samotnie leżysz na środku tego właśnie pomieszczenia. Jeśli jest ci łatwo coś zwizualizować, możesz sobie wyobrażać swoje ciało jako swego rodzaju pięcioramienną gwiazdę, w którym to wyobrażeniu z głowy, dłoni i stóp promieniuje delikatne jasne (złote lub kremowe) światło.

Gdy już poczujesz, że twoje wyobrażenie jest optymalnie wyraźne, zacznij sobie wyobrażać, że twoje ciało rośnie, aby stopniowo wypełnić całe pomieszczenie. Docelowo ręce, nogi i głowa dotykają różnych ścian. Staraj się jednak, aby wyobrażenie ciała nie traciło na wyrazistości.

Gdy pojawiają się jakieś myśli, umieszczaj je w centrum ściany po prawej stronie, natomiast emocje odkładaj w centrum ściany po lewej stronie. Być może dotrzesz do punktu, w którym nie będziesz się identyfikować ani z ciałem, ani z emocjami, ani z umysłem — nie będzie wtedy doświadczenia „ja”, będzie tylko Obecność.

Share This