Materiały powarsztatowe – Gdańsk

Dziękuję za wspólną praktykę 🙂 W razie pytań – śmiało piszcie!

Grupa na FB związana z moimi warsztatami medytacji, zarówno tymi „świeckimi” jak i „ezoterycznymi”: https://www.facebook.com/groups/757727517686744/

Relaks
a. o relaksie: https://maciejwielobob.pl/2014/09/relaks-medytacja-joga/
b. nagranie prowadzonego przeze mnie relaksu: https://maciejwielobob.pl/2016/05/podcast-medytacja-uwaznosc-1/

Wieczorny rytuał oczyszczania umysłu: https://maciejwielobob.pl/2016/07/wieczorne-oczyszczanie-umyslu/

Medytacja miłującej dobroci: https://maciejwielobob.pl/2016/01/medytacja-milujacej-dobroci/

Technika dopuszczania do siebie przeżyć na poziomie ciała i pracy z nimi – plik pdf: tutaj.

Amal – samadhi – opis poniżej

Medytacyjne ćwiczenie w podejmowaniu decyzji: https://maciejwielobob.pl/2016/06/decyzje-medytacja-uwaznosc/

40 zasad, o których wspominałem: https://maciejwielobob.pl/2013/01/40-zasad-inayata-khana/

Jeśli chcecie podjąć jakąś medytację, ale póki co praktyki z warsztatu były zbyt złożone to polecam tę praktykę: https://maciejwielobob.pl/2012/06/pranajama-20-oddechow-oczyszczajacych/

Amal – opis techniki:

Wyobraź sobie, że leżysz na środku dosyć dużego kwadratowego pomieszczenia w dokładnie takiej samej pozycji, jak faktycznie ułożyłeś(aś) się do tej praktyki. Nogi wskazują w stronę jednej ściany, a może nawet jej rogów, głowa i być może też ramiona w stronę przeciwnej ściany. Staraj się nie tylko jak najwyraźniej zwizualizować swoje ciało w tym pomieszczeniu, ale też poczuć, że samotnie leżysz na środku tego właśnie pomieszczenia. Jeśli jest ci łatwo coś zwizualizować, możesz sobie wyobrażać swoje ciało jako swego rodzaju pięcioramienną gwiazdę, w którym to wyobrażeniu z głowy, dłoni i stóp promieniuje delikatne jasne (złote lub kremowe) światło.

Gdy już poczujesz, że twoje wyobrażenie jest optymalnie wyraźne, zacznij sobie wyobrażać, że twoje ciało rośnie, aby stopniowo wypełnić całe pomieszczenie. Docelowo ręce, nogi i głowa dotykają różnych ścian. Staraj się jednak, aby wyobrażenie ciała nie traciło na wyrazistości.

Gdy pojawiają się jakieś myśli, umieszczaj je w centrum ściany po prawej stronie, natomiast emocje odkładaj w centrum ściany po lewej stronie. Być może dotrzesz do punktu, w którym nie będziesz się identyfikować ani z ciałem, ani z emocjami, ani z umysłem — nie będzie wtedy doświadczenia „ja”, będzie tylko Obecność.

Share This