Zapraszam Was na 30. odcinek podkastu, który publikuję oczywiście dzięki wspaniałym Patronkom i Patronom, wspierającym moje konto na Patronite.pl i na BuyCoffee. Bardzo dziękuję!

Tym razem trafia do Was medytacja, którą prowadzi mój Przyjaciel Piotr Marcinów, nauczyciel jogi i buddyzmu. Piotr skupia się na medytacji z tzw. brahmaviharami („boskimi siedzibami”), a więc 4 postawami, które zaleca się kultywować w jodze klasycznej i w buddyzmie: maitri lub metta czyli miłująca dobroć, karuna – współczucie, mudita – dobra wola, współradowanie się oraz upeksza – neutralność. O brahmaviharach od strony jogi możecie przeczytać w moim artykule tutaj, a od strony buddyjskiej – zajrzyjcie do tego artykułu Piotra na Joga ABC. Jeśli z kolei chcecie mieć kontakt z Piotrem to zajrzyjcie na jego stronę.

Medytacja, którą prowadzi Piotr w aktualnym podkaście jest o tyle wyjątkowa, że zazwyczaj się skupia na 1 z brahmavihar, najczęśćiej na miłującej dobroci lub współczuciu. Piotr w tym nagraniu skupia się jednak na kultywowaniu wszystkich 4 brahmavihar.

Jeśli chcesz włączyć podkast – po prostu skorzystaj z poniższego odtwarzacza. Jeśli chcesz pobrać ten odcinek na swój komputer, tablet lub telefon – kliknij tutaj. Jeśli potrzebujesz czytnik RSS podkastu to przejdź na tę stronę, a jeśli chcesz korzystać z niego przez Apple Podcasts– przejdź tutaj. Podkast znajdziesz też na Spotify w tym miejscu. Miłego słuchania!

Będzie mi miło, jeśli zechcesz wesprzeć moje podkasty choćby drobną kwotą na moim koncie na Patronite albo „stawiając mi wirtualną kawę” tutaj. Dziękuję! !

Share This