Po poprzedniej serii podkastów z praktycznymi technikami medytacji (do której jeszcze na pewno wrócę) dziś inauguruję oficjalnie nowy podkast pt. Dialogi o medytacji. Jego nazwa pochodzi od tradycyjnego sufickiego sposobu nauczania, które jest określany jako sohbet czyli dyskurs, rozmowa, dialog, ponieważ tak naprawdę ścieżka duchowa musi być swego rodzaju dialogiem – z nauczycielem, z tradycją, z samym (samą) sobą. W tym podkaście będę publikował nagrania moich wykładów oraz rozmów o tradycji jogi i medytacji. W pierwszym odcinku moja prawie 3-godzinna rozmowa (praktycznie taki krótki audiobook) z Piotrem Marcinowem o tradycji jogi i medytacji w Indiach w ujęciu historycznym.

Możesz jej odsłuchać korzystając z poniższego playera. Możesz skorzystać też z kanału RSS, kanału podkastu na iTunes lub pobrać w pliku mp3, klikając tutaj.

Uzupełnienie niektórych wątków z tej rozmowy znajdziesz w moich książkach: “Psychologia jogi” (kwestie dotyczące sankhji i jogi klasycznej Patańdżalego), “Uważność w praktyce” (ważne idee na ścieżce duchowej + podręcznik praktyk) i “Duchowość na co dzień” (jak wygląda ezoteryczna strona ścieżki duchowej + sporo praktyk).

* Zdjęcie z mojego warsztatu w Poznaniu w ikonie wpisu jest autorstwa Ulli Wilczyńskiej-Kalak.

Zapisz się na newsletter

Pozostań w kontakcie ze mną i zapisz się na mój newsletter, którym wysyłam użyteczne materiały o głębi tradycyjnej jogi i medytacji oraz informacje o moich aktualnych inicjatywach. Po zapisaniu się i potwierdzeniu zapisu otrzymasz też dostęp do bazy z materiałami, m.in. moją pierwszą książką "Terapia jogą" w pliku pdf czy ebookiem Hazrata Inayata Khana pt. "Życie wewnętrzne".

 

Maile, które podajecie są wykorzystywane jedynie do wysyłki tego newslettera. Pełną politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

You have Successfully Subscribed!

Share This