Po poprzedniej serii podkastów z praktycznymi technikami medytacji (do której jeszcze na pewno wrócę) dziś inauguruję oficjalnie nowy podkast pt. Dialogi o medytacji. Jego nazwa pochodzi od tradycyjnego sufickiego sposobu nauczania, które jest określany jako sohbet czyli dyskurs, rozmowa, dialog, ponieważ tak naprawdę ścieżka duchowa musi być swego rodzaju dialogiem – z nauczycielem, z tradycją, z samym (samą) sobą. W tym podkaście będę publikował nagrania moich wykładów oraz rozmów o tradycji jogi i medytacji. W pierwszym odcinku moja prawie 3-godzinna rozmowa (praktycznie taki krótki audiobook) z Piotrem Marcinowem o tradycji jogi i medytacji w Indiach w ujęciu historycznym.

Możesz jej odsłuchać korzystając z poniższego playera. Możesz skorzystać też z kanału RSS, kanału podkastu na iTunes lub pobrać w pliku mp3, klikając tutaj.

Uzupełnienie niektórych wątków z tej rozmowy znajdziesz w moich książkach: „Psychologia jogi” (kwestie dotyczące sankhji i jogi klasycznej Patańdżalego), „Uważność w praktyce” (ważne idee na ścieżce duchowej + podręcznik praktyk) i „Duchowość na co dzień” (jak wygląda ezoteryczna strona ścieżki duchowej + sporo praktyk).

* Zdjęcie z mojego warsztatu w Poznaniu w ikonie wpisu jest autorstwa Ulli Wilczyńskiej-Kalak.

Share This