W rozmowach z innymi przy okazji moich wykładów, spotkań autorskich czy zajęć medytacji niejednokrotnie padało pytanie o to jak zweryfikować podejmowane przez nas działania, najlepiej zanim podejmiemy to działanie. Oprócz paru innych opcji jest jeden szczególny, który odnosi się do najważniejszej dla sufich Otwartej Drogi triady wartości, a mianowicie do Miłości, Harmonii i Piękna.

Zanim podejmiemy jakieś działanie można sobie zadać następujące pytania:
– Czy to, co chcę powiedzieć lub zrobić jest piękne, rodzi piękno?
– Czy to, co chcę powiedzieć lub zrobić rodzi harmonię?
– Czy to, co chcę powiedzieć lub zrobić, zbliża mnie lub innych do doświadczenia miłości?

Oczywiście można też do zadania sobie podobnych pytań użyć innych wartości, które na danym etapie są dla nas ważne, ale myślę, że akurat odniesienie do miłości, harmonii i piękna nadaje tym pytaniom szczególnej podniosłości. Powodzenia!

Zapisz się na newsletter

Pozostań w kontakcie ze mną i zapisz się na mój newsletter, którym wysyłam użyteczne materiały o głębi tradycyjnej jogi i medytacji oraz informacje o moich aktualnych inicjatywach. Po zapisaniu się i potwierdzeniu zapisu otrzymasz też dostęp do bazy z materiałami, m.in. moją pierwszą książką "Terapia jogą" w pliku pdf czy ebookiem Hazrata Inayata Khana pt. "Życie wewnętrzne".

 

Maile, które podajecie są wykorzystywane jedynie do wysyłki tego newslettera. Pełną politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

You have Successfully Subscribed!

Share This