Stosunkowo często dostaję pytanie: “gdzie najlepiej zrobić kurs nauczycielski”. Odpowiedź na tę kwestię – moim zdaniem – jest bardzo prosta, i wcale nie chodzi o to, że u mnie 😉

Otóż uważam, że jeśli ktoś chce rozwijać się w jodze (i w zasadzie w każdej innej dziedzinie też) to powinien po prostu znaleźć swojego mentora, który się tym zajmuje i która jest kimś godnym zaufania i inspirującym. I już nasz kontakt z tym mentorem wyznacza dalsze kroki działania, być może on sam nas przygotuje do bycia nauczycielem, a może wskaże jakiś konkretny kurs. Mentor nie musi być osobą, która mieszka w tym samym mieście, może mieszkać po drugiej stronie Polski albo w innym miejscu w Europie. Istotne jest, żebyśmy mogli mieć z nim stosunkowo regularny kontakt w różnych formach, może być nawet czasem osobisty, a czasem wirtualny, mailowy, telefoniczny. Istotne, żebyśmy mogli zadać mu swoje pytania i uzyskać odpowiedź, podzielić się swoimi wątpliwościami i otrzymać wsparcie psychiczne i merytoryczne w razie potrzeby.

Zapisz się na newsletter

Pozostań w kontakcie ze mną i zapisz się na mój newsletter, którym wysyłam użyteczne materiały o głębi tradycyjnej jogi i medytacji oraz informacje o moich aktualnych inicjatywach. Po zapisaniu się i potwierdzeniu zapisu otrzymasz też dostęp do bazy z materiałami, m.in. moją pierwszą książką "Terapia jogą" w pliku pdf czy ebookiem Hazrata Inayata Khana pt. "Życie wewnętrzne".

 

Maile, które podajecie są wykorzystywane jedynie do wysyłki tego newslettera. Pełną politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

You have Successfully Subscribed!

Share This