Murid (uczeń) proprosił kiedyś swojego murszida (nauczyciela) o to, by pokazał mu czym jest niebo. Nauczyciel przytaknął i skierował go do pewnego pomieszczenia, gdzie uczeń pełen entuzjazmu wszedł i… zastał pusty pokój.

Nieco skonfundowany po pewnym czasie wrócił do nauczyciela i poprosił o pokazanie jak wygląda piekło. Murszid znów skierował go do pewnego pomieszczenia, gdzie uczeń ponownie zastał pusty pokój.

Zdezorientowany murid wrócił do nauczyciela i zapytał: Ale gdzie te rzeki nektaru w niebie albo ognie piekielne w piekle?
Nauczyciel podniósł wzrok i spojrzał na niego: Aaaa, o to ci chodzi? To – zawiesił głos – to musisz zabrać ze sobą sam” 

Zapisz się na newsletter

Pozostań w kontakcie ze mną i zapisz się na mój newsletter, którym wysyłam użyteczne materiały o głębi tradycyjnej jogi i medytacji oraz informacje o moich aktualnych inicjatywach. Po zapisaniu się i potwierdzeniu zapisu otrzymasz też dostęp do bazy z materiałami, m.in. moją pierwszą książką "Terapia jogą" w pliku pdf czy ebookiem Hazrata Inayata Khana pt. "Życie wewnętrzne".

 

Maile, które podajecie są wykorzystywane jedynie do wysyłki tego newslettera. Pełną politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

You have Successfully Subscribed!

Share This