Dwóch sanjasinów spotkało się u brzegu Gangesu, jakiś czas wspólnie praktykowali, potem siedzieli w cisza, a nieco później zaczęli rozmawiać o swoich doświadczeniach z praktyki medytacyjnej. Z czasem ich rozmowa zmieniła nieco środek cieżkości i zaczęli wymieniać uwagi o swoim wcześniejszym życiu, które porzucili przyjmując zobowiązanie sanjasy.

Pierwszy z nich opowiedział o olbrzymim bogactwie, które zgromadził, nieruchomości, złoto, akcje, i które porzucił, by podążać duchową ścieżką. Na to drugi odpowiedział: “Ja cię doskonale rozumiem przyjacielu! Również porzuciłem miliardy rupii. Miliardy rupii długu, który zgromadziłem jako niezbyt sprawny gracz na giełdzie. Porzuciłem to wszystko i ogłosiłem bankructwo po to, bym mógł podążać tę duchową ścieżką bez żadnego obciążenia”.

(zasłyszane)

Zapisz się na newsletter

Pozostań w kontakcie ze mną i zapisz się na mój newsletter, którym wysyłam użyteczne materiały o głębi tradycyjnej jogi i medytacji oraz informacje o moich aktualnych inicjatywach. Po zapisaniu się i potwierdzeniu zapisu otrzymasz też dostęp do bazy z materiałami, m.in. moją pierwszą książką "Terapia jogą" w pliku pdf czy ebookiem Hazrata Inayata Khana pt. "Życie wewnętrzne".

 

Maile, które podajecie są wykorzystywane jedynie do wysyłki tego newslettera. Pełną politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

You have Successfully Subscribed!

Share This