Maciej Wielobób w Szczecinie, 20 stycznia: Medytacja, współczucie i (samo)akceptacja

Szczecin, 20 stycznia 2018
Godz. 12.00-19.00/19.15

Temat: Medytacja, współczucie i (samo)akceptacja

Nauczyciel prowadzący: Maciej Wielobób

Wielu mistyków zwracało i zwraca uwagę na cierpienie, którego doświadczamy w różnych formach: czy to jako fizyczny lub psychiczny ból, czy niespełnienie w jakiejś dziedzinie życia czy też subtelna metafizyczna tęsknota, która nie znajduje spełnienia. Z pewnej perspektywy można by powiedzieć, że ścieżka medytacyjna służy do usunięcia cierpienia właśnie, proponując pewien proces oduczania się, porzucania swoich identyfikacji i uwarunkowań. W taki właśnie proces będziemy starali się wejść podczas wspólnej praktyki medytacji w Szczecinie, zaczynając od doświadczenia bezwarunkowej akceptacji oraz współczucia wobec siebie i innych. Podczas warsztatu skupimy się na praktyce medytacji, wspartej niezbędnymi dla zrozumienia kontekstu pracy wyjaśnieniami. Podczas warsztatu krok po kroku będziemy wprowadzani w te zagadnienia przez Macieja Wieloboba, autora 6 książek o jodze i medytacji, w tymi „Uważności w praktyce” (2016) i “Duchowości na co dzień”, który od 24 lat praktykuje medytację, a od jakiegoś czasu także jej naucza w Polsce i zagranicą (więcej o prowadzącym tutaj).

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak również dla osób, które już medytują. Celem kursu jest wprowadzenie do głębi tradycyjnych technik w prosty, zrozumiały i użyteczny współcześnie sposób.

Rozkład warsztatu:
12.00-15.00 – pierwsza część warsztatu
15.00-16.00 – przerwa
16.00-19.00 (19.15?) – druga część warsztatu

Cena: 200 zł za ten warsztat; 310 zł (zamiast 360 zł) w pakiecie z warsztatem jogi Agnieszki Wielobób dzień później pt. “Joga i praca z powięziami: taśma głęboka”)

Miejsce: Namaste Joga, ul. Jana Pawła II 42, Szczecin
Informacje i rezerwacje: Telefon 697611969, mail anagraph@gmail.com

Share This