„Od cierpienia ku miłości: na sufickiej ścieżce pod przewodnictwem Rumiego” – nagranie odosobnienia online z Maciejem Wielobobem

Maciej Wielobób

Odosobnienie online „Od cierpienia ku miłości: na ścieżce pod przewodnictwem Rumiego”

Nagranie odosobnienia online z 30-31 maja 2020

Prowadzi: murszid Maciej Wielobób

Rumi, wielki sufi i wspaniały poeta miłości, tak zachęca nas do wejścia na ścieżkę duchową:

„Podejdź, podejdź, kimkolwiek jesteś!
Wędrowcem, człowiekiem religijnym czy kimś, kto opuścił Ukochanego…
To nie gra roli! Nie jesteśmy karawaną rozpaczy…
Dołącz, nawet jeśli złamałeś swoje ślubowania tysiące razy.
Przyjdź, raz jeszcze, przyjdź!”

Dołączmy zatem do tej karawany nadziei i dajmy się poprowadzi jednemu z największych sufich! Wykorzystamy fragmenty z jego opus magnus „Masnavi”, by porozmawiać o kluczowych aspektach duchowej ścieżki. Wyruszymy ze świata cierpienia, by móc zjednoczyć się z Najwyższą Rzeczywistością w bezwarunkowej miłości. Dowiemy się z jakiego punktu wychodzi w swym nauczaniu Rumi i nakreślimy szeroki kontekst, przeczytamy kilka fragmentów jego poezji, a przede wszystkim zajmiemy się praktyką sufickich medytacji – łazif/zikarów (mantr), szagali i amal.

Rozkład odosobnienia

Otrzymujecie 9h13min nagrania i możecie je obejrzeć w dowolny sposób. Jednak polecamy jego praktykę rozłożyć na dwa dni, tak jak pierwotnie było prowadzone. Pierwszy dzień to 2 części (2h33min i 1h52min: w sumie 4h25min), podobnie jak drugi dzień (1h55min i 2h53min; w sumie 4h48min).

Koszt: 450 zł

Dla uczestników sufickich e-spotkań medytacyjnych: 400 zł.

Oferta ograniczona czasowo – dostęp do warsztatu można wykupić tylko do 6 sierpnia. Ponadto nie będzie już więcej możliwości wykupienia nagrań odosobnienia. Wykupiony dostęp jest bezterminowy, więc warto skorzystać z okazji, nawet jeśli nie możesz w nim wziąć aktualnie udziału. Jeśli potrzebujesz zapłacić później lub na raty – nie ma problemu, napisz.

Jak otrzymasz nagrania?

Linki do obejrzenia i pobrania nagrań otrzymacie mailem, którym też wyślę parę wskazówek jak najlepiej skorzystać z odosobnienia. Mail otrzymacie do 24 godzin od przesłania maila z potwierdzeniem płatności.

Zgłoszenie

Po opłaceniu 450 złotych (lub 400, jeśli bierzesz udział w e-spotkaniach medytacyjnych) na rachunek:
Maciej Wielobób, mBank
73 1140 2004 0000 3702 4122 2768
wyślij nam mail ze zgłoszeniem na maciek@maciejwielobob.pl

Szejk-al-maszejk Mahmood Khan, patriarcha rodziny Maulabakhsh, z której wyszedł indyjski sufizm uniwersalny o murszidzie Macieju Wielobobie (pod filmem przekład na j.pol.)

„Nowy sufizm Hazrata Inayata Khana, który rozwinął on jako metodę medytacji i rozwoju duchowego dla współczesnego świata w aktualnych okolicznościach, wywodzi się z tradycji indyjskiej i z klasycznej tradycji sufickiej… z jednej strony od np. Ibn al Arabiego i Dżellaluddina Rumiego, a z drugiej strony z tradycji indyjskiej, reprezentowanej chociażby przez Śankaraćarję i Ramanudżę. A zatem całe to bogate tło jest źródłem sufizmu, zreformowanego przez Inayata Khana w czasach nowożytnych. Bardzo niewielu ludzi jest kompetentna w rozumieniu tego sufizmu w kontekście jego oryginalnego, autentycznego pochodzenia, które Hazrat Inayat Khan, będąc Hindusem, oczywiście reprezentował. To wspaniale mieć tutaj w Polsce murszida Szamsa Macieja Wieloboba, który jest w tym właśnie kompetentny. To niesamowicie mnie cieszy, że on jest w stanie powiązać ów nowoczesny sufizm Inayata Khana z jego źródłami, wyjaśniając nauczanie z punktu widzenia indyjskiej tradycji mistycznej. A zatem to naprawdę spełniające mieć tę okazję studiować, ale i doświadczyć ten kierunek duchowego rozwoju, ten proces mistycznej ewolucji przez ów polski instrument, jakim jest murszid Szams. Tak jak mówiłem, to jest unikalna rzecz w naszym sufickim środowisku i jestem bardzo szczęśliwy i usatysfakcjonowany, będąc tego świadkiem”. Szejk-al-maszejk Mahmood Khan

Share This