Tradycja jogi: tantra, hatha joga, nadi i czakry – nagranie warsztatu online z Maciejem Wielobobem

Maciej Wielobób

Wykłady i praktyki pranajamy i medytacji: Maciej Wielobób
Krótka asanowa praktyka z mudrami: Agnieszka Wielobób

Dostęp do nagrań z warsztatu online

Joga, o czym często współcześnie zapominamy, jest bardzo bogatą dziedziną, która odpowiada na nasze potrzeby na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej i duchowej. Stoi za nią bogata tradycja, która ma minimum 3,5 tysiąca lat (a niektórzy twierdzą, że więcej), w ciągu których wypracowano wiele użytecznych narzędzi na duchowej ścieżce. Jednym z najważniejszych nurtów na gruncie jogi są tradycje tantryczne.

Wokół tantry narosło wiele nieporozumień, głównie przez seksualne skojarzenia z powstałą pod koniec XX wieku neo-tantrą. Tradycyjna tantra jest jedną z tradycji jogicznych, a Natha Sampradaja – jedna z tradycji tantrycznych – była jedną z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych szkół jogicznych. Zawdzięczamy jej wiele nowych praktyk i dzieła takie jak Hatha pradipikaGheranda sanhita, Śiwa sanhita i inne. Na gruncie tantry, w średniowieczu, też zrodziła się tradycja asanowa, która przeżyła rozkwit na początku XX wieku.

Podczas warsztatu, do którego nagrań wykupujecie dostęp, wprowadzamy do koncepcji energetycznych tantry i zaleceń z Hatha pradipiki , jednak skupiamy się przede wszystkim na praktyce: nauczymy się mudr posturalnych takich jak maha mudra, tataka mudra, bhudźanga mudra, viparita karami mudra itd.; jak również medytacji związanych z poszczególnymi ośrodkami energetycznymi oraz absolutnie kluczowej dla tantryków medytacji na wewnętrznym dźwięku.

Dla kogo jest ten warsztat?

  • Dla nauczycieli jogi, którzy chcą uzupełnić swoje rozumienie tradycji jogi, w szczególności tradycji tantrycznej hatha jogi.
  • Do osób praktykujących jogę lub medytację, szukających podbudowy teoretycznej.
  • Dla osób zainteresowanych duchowością i filozofią indyjską.

Cena

Cena za kurs bez certyfikatu ukończenia (9h30min nagrań): 490 zł

Cena za kurs z certyfikatem: 570 zł (można zrealizować też wersję z certyfikatem ukończenia, oprócz obejrzenia nagrań, wymagana jest praca zaliczeniowa)

Jak się zgłosić?

Przelej 490 zł lub 570 zł w zależności od wybranej wersji kursu (tytuł przelewy: Tantra) na rachunek:
Maciej Wielobób, mBank
nr rach. 61 1140 2004 0000 3602 3024 0111

Po czym wyślij mail na maciek@maciejwielobob.pl pt. Tantra – warsztat online i zaznacz czy zgłaszasz na kurs z certyfikatem czy bez. Do 2 dni podeślemy Ci dostęp do filmów kursu.

Do zobaczenia!

PS Lektura uzupełniająca do kursu

Jeśli bierzesz udział w kursie, to na pewno użyteczna będzie moja książka „Uważność w praktyce”, którą możesz kupić tutaj.

Share This