Tradycja jogi: tantra, hatha joga, nadi i czakry – warsztat online z Maciejem Wielobobem

Maciej Wielobób

Wykłady i praktyki pranajamy i medytacji: Maciej Wielobób
Krótka asanowa praktyka z mudrami: Agnieszka Wielobób

Joga, o czym często współcześnie zapominamy, jest bardzo bogatą dziedziną, która odpowiada na nasze potrzeby na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej i duchowej. Stoi za nią bogata tradycja, która ma minimum 3,5 tysiąca lat (a niektórzy twierdzą, że więcej), w ciągu których wypracowano wiele użytecznych narzędzi na duchowej ścieżce. Jednym z najważniejszych nurtów na gruncie jogi są tradycje tantryczne.

Wokół tantry narosło wiele nieporozumień, głównie przez seksualne skojarzenia z powstałą pod koniec XX wieku neo-tantrą. Tradycyjna tantra jest jedną z tradycji jogicznych, a Natha Sampradaja – jedna z tradycji tantrycznych – była jedną z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych szkół jogicznych. Zawdzięczamy jej wiele nowych praktyk i dzieła takie jak Hatha pradipikaGheranda sanhita, Śiwa sanhita i inne. Na gruncie tantry, w średniowieczu, też zrodziła się tradycja asanowa, która przeżyła rozkwit na początku XX wieku.

Podczas warsztatu wprowadzamy do koncepcji energetycznych tantry i zaleceń z Hatha pradipiki , jednak skupiamy się przede wszystkim na praktyce: nauczymy się mudr posturalnych takich jak maha mudra, tataka mudra, bhudźanga mudra, viparita karami mudra itd.; jak również pranajam i medytacji związanych z poszczególnymi ośrodkami energetycznymi oraz absolutnie kluczowej dla tantryków medytacji na wewnętrznym dźwięku.

Dla kogo jest ten warsztat?

  • Dla nauczycieli jogi, którzy chcą uzupełnić swoje rozumienie tradycji jogi, w szczególności tradycji tantrycznej hatha jogi.
  • Do osób praktykujących jogę lub medytację, szukających podbudowy teoretycznej.
  • Dla osób zainteresowanych duchowością i filozofią indyjską.

„Miejsce”, daty/godziny i program warsztatu

Warsztat odbędzie w poniższych datach/godzinach na dedykowanej grupie na Facebooku (a więc musisz mieć konto na tym portalu). Jeśli nie możesz być na żywo w podanych godzinach, nagrania będą dostępne jeszcze przez 6 miesięcy do obejrzenia. Do 2 tygodni po warsztacie, przygotujemy też linki do pobrania filmów z warsztatu.

Sobota, 25 lutego, godz. 16.00 do ok. 20.00 (w trakcie prawdopodobnie będzie 15-30 minutowa przerwa, godzina zakończenia może /ale nie musi/ się przesunąć do ok. 20.30)

Niedziela, 26 lutego, godz. 9.00 do ok. 14.00 (w trakcie będzie około 20-30-minutowa przerwa, godzina zakończenia może się delikatnie przesunąć)

Cena

Cena za kurs bez certyfikatu ukończenia: 480 zł

Cena za kurs z certyfikatem: 560 zł (uwaga, do uzyskania certyfikatu obowiązuje oddanie do końca kwietnia 2023 roku pracy pisemnej na podany temat)

Jak się zgłosić?

Przelej 480 zł lub 560 zł w zależności od wybranej wersji kursu (tytuł przelewy: Tantra) na rachunek:
Agnieszka Wielobób, mBank
nr rach. 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268

Po czym wyślij mail zgłoszeniowy na agawielobob@gmail.com pt. Tantra – warsztat online i zaznacz czy zgłaszasz na kurs z certyfikatem czy bez.

Do zobaczenia!

PS Lektura uzupełniająca do kursu

Jeśli bierzesz udział w kursie, to na pewno użyteczna będzie moja książka „Uważność w praktyce”, którą możesz kupić tutaj.

Share This