Duchowość jogi i siła koncentracji – nagranie warsztatów online z tradycji jogi (Maciej Wielobób i Agnieszka Wielobób)

Nagranie warsztatów online
Tradycja jogi: duchowość jogi i siła koncentracji

Nagranie warsztatów online – ponad 8 godzin zegarowych nagrań (8h10min)
CENA za 2 dni warsztatu: 360 zł

Nauczyciel prowadzący: Maciej Wielobób
Współprowadzący: Agnieszka Wielobób

Niezależnie z jak szerokiego spektrum praktyk jogi korzystamy (czy tylko z asan czy też z narzędzi medytacyjnych, praktyk etyczno-psychologicznych itd.), warto wiedzieć, że za jogą stoi udokumentowana tradycja, którą możemy datować przynajmniej 3,5 tysiąca lat wstecz (a wielu joginów powie, że dużo wcześniej). Dlatego zapraszamy do zanurzenia się co nieco w tradycji jogi, która jest tradycją rozmaitych szkół, nauczycieli i tekstów. Pozycja tradycyjnych traktatów w jodze jest bardzo wysoka, porównywalna z autorytetem najważniejszych nauczycieli, ale oczywiście studiowanie ich niekoniecznie każdego porywa. Dlatego, korzystając z różnych tradycyjnych tekstów, nasze spotkania o tradycji oprzemy o konkretne tematy, które w nich są przedstawione. Nie przeładujemy się wówczas czytaniem trudnych z początku tekstów, a zanurzymy się w najważniejsze zagadnienia, które są w nich poruszane. Jednocześnie ilustrujemy każde zagadnienie określoną praktyką, szczególną uwagę poświęcając koncentracji, ponieważ jeśli określenie na duchową ścieżkę – sadhana – przetłumaczymy jako ścieżka osiągnięć to skupienie uwagi będzie najważniejszym osiągnięciem.

Głównym tematem nagranego warsztatu jest Duchowość jogi i siła koncentracji. Mówimy – w oparciu o Bhagawadgitę – o jodze jako wyzwoleniu z okowów nieszczęścia. Przybliżamy też najważniejsze dla tradycji indyjskiej pojęcia: karman i dharma, a na tej podstawie wyjaśniamy 3 główne nurty praktyki jogicznej: jogę wiedzy (dźnanajoga), jogę czynu (karmajoga) oraz jogę miłości (bhaktijoga). Wprowadzamy również w naukę o koncentracji, przekazywaną przez wiele ścieżek indyjskiego mistycyzmu. Jednak najbardziej istotna będzie praktyka – zrealizujemy 2 krótkie sesje asan z mantrą na głos i w myślach (samantraka asana), pracujemy też ze skupieniem (pracując z różnymi aspektami koncentracji) i oddechem.

Do osób, które wykupią nagranie prześlemy mailem linki i hasła do obejrzenia i pobrania filmów z materiałami.

Oferta ograniczona czasowo – dostęp do warsztatu można wykupić tylko do 6 sierpnia. Wykupiony dostęp jest bezterminowy, więc warto skorzystać z okazji, nawet jeśli nie możesz w nim wziąć aktualnie udziału.

Jeśli potrzebujesz odroczenie płatności lub rozłożenie na raty – napisz, nie ma problemu!

Jeśli chcesz wykupić warsztat…

Przelej 360 zł na rachunek:
Maciej Wielobób, os. 2 Pułku Lotniczego 9/48, 31-867 Kraków
mBank, nr rach.: 54 1140 2004 0000 3502 6094 8934
A następnie zgłoś się mailowo (podając o który warsztat chodzi) na adres: maciek@maciejwielobob.pl

Do 48 h od zgłoszenia, otrzymasz materiał mailem (a postaramy się wysłać oczywiście szybciej!).

Share This