Wielki suficki poeta i nauczyciel z prowincji Sindh – Saczal Sarmast grzmi: “Twoim pierwszym obowiązkiem [na duchowej ścieżce – przyp. MW] jest porzucić wiarę, niewiarę (…) i wszystkie religie”!

Rzeczywiście swoją wiarę i niewiarę, teizm i ateizm, najlepiej porzucić na początku ścieżki. Chyba nie myślisz, że w doktrynie możesz zamknąć Nieskończoność?

Oczywiście w tym porzuceniu bezpiecznej przystani naszych poglądów, stajemy się – jak nam się wówczas wydaje – bezbronni. Ale – tak jak pisałem niedawno – to właśnie w bezbronności i bezsilności możemy odnaleźć siłę.

Porzuć przynależność. Jest złudzeniem. Przeraźliwie smutnym złudzeniem, którym czasami próbujemy nieskutecznie zaspokoić swoje potrzeby, a jednak nie zastępuje to prawdziwych relacji, w których może zaistnieć prawdziwy kontakt. Pamiętaj, że w rzeczywistości to w samotności możemy odkryć, że nie jesteśmy sami.

Zapisz się na newsletter

Pozostań w kontakcie ze mną i zapisz się na mój newsletter, którym wysyłam użyteczne materiały o głębi tradycyjnej jogi i medytacji oraz informacje o moich aktualnych inicjatywach. Po zapisaniu się i potwierdzeniu zapisu otrzymasz też dostęp do bazy z materiałami, m.in. moją pierwszą książką "Terapia jogą" w pliku pdf czy ebookiem Hazrata Inayata Khana pt. "Życie wewnętrzne".

 

Maile, które podajecie są wykorzystywane jedynie do wysyłki tego newslettera. Pełną politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

You have Successfully Subscribed!

Share This