Rumi pisze:
W każdej chwili, z każdej strony, ponagla nas wołanie, by kochać.
Biegnę kontemplować wielkie zielone pole tego wołania.
Pójdziesz ze mną?

Dla wielu mistyków punktem wyjścia do doświadczenia Boga / Rzeczywistości jest coś, co nazywam metafizyczną tęsknotą.

Pewnego razu, według przypowieści, jeden z adeptów sufickiej ścieżki poskarżył się Bogu w modlitwie, że wzywa go i wzywa, a ten nie odpowiada. Na to przyszła odpowiedź: to w tym Twoim wołaniu, w tej Twojej tęsknocie jest właśnie odpowiedź.

Gdy dopuścimy tę tęsknotę do siebie i pozwolimy jej wybrzmiewać, pozwolimy sobie ją w pełni przeżyć to zorientujemy się, że w owej tęsknocie jest – owszem – i smutek, ale i na pewnym poziomie jest miłość, spełnienie, jedność i połączenie. Gdy więc ją odczuwasz – nie uciekaj od niej, a otwórz się na nią, nawiąż z nią kontakt i za nią podążaj! Sprawdź dokąd Cię zaprowadzi!

Zapisz się na newsletter

Pozostań w kontakcie ze mną i zapisz się na mój newsletter, którym wysyłam użyteczne materiały o głębi tradycyjnej jogi i medytacji oraz informacje o moich aktualnych inicjatywach. Po zapisaniu się i potwierdzeniu zapisu otrzymasz też dostęp do bazy z materiałami, m.in. moją pierwszą książką "Terapia jogą" w pliku pdf czy ebookiem Hazrata Inayata Khana pt. "Życie wewnętrzne".

 

Maile, które podajecie są wykorzystywane jedynie do wysyłki tego newslettera. Pełną politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

You have Successfully Subscribed!

Share This