W moich rozmowach z uczniami wraca regularnie wątek niezadowolenia ze swojej wytrwałości, systematyczności itp. Zawsze opowiadam wtedy historyjkę z mojego życia, która utkwiła mi w pamięci, pomimo, że zdarzyła się – jeśli się nie mylę – w 2011 roku.

Otóż na jednym z prowadzonych przeze mnie spotkań medytacyjnych opowiadałem o swojej (wyboistej, a jakże!) drodze praktyki, o sobie jako uczniu i skonkludowałem moją wypowiedź słowami: “I cóż, jak sami widzicie nie byłem zbyt stabilnym uczniem…”

Po chwili ciszy jedna z obecnych osób, dziś już nie pamiętam kto, powiedziała: “Ale wiesz, Maćku, stabilność nie jest cechą ucznia…” 😉

I jakoś tak ta historia ze mną została i opowiadając ją przypominam, że powinniśmy się starać oczywiście z całych sił, ale jak coś nam nie wyjdzie to nie wkręcajmy się w poczucie winy – praktyka nie została stworzona do samobiczowania!

Zapisz się na newsletter

Pozostań w kontakcie ze mną i zapisz się na mój newsletter, którym wysyłam użyteczne materiały o głębi tradycyjnej jogi i medytacji oraz informacje o moich aktualnych inicjatywach. Po zapisaniu się i potwierdzeniu zapisu otrzymasz też dostęp do bazy z materiałami, m.in. moją pierwszą książką "Terapia jogą" w pliku pdf czy ebookiem Hazrata Inayata Khana pt. "Życie wewnętrzne".

 

Maile, które podajecie są wykorzystywane jedynie do wysyłki tego newslettera. Pełną politykę prywatności możesz przeczytać tutaj.

You have Successfully Subscribed!

Share This