Spotkania on-line „Ścieżka sufich krok po kroku – 100 stacji na drodze” ~ murshid Maciej Wielobób i murshida Agnieszka Wielobób

Spotkania on-line „Ścieżka sufich krok po kroku – 100 stacji na drodze”

Prowadzi: murshid Maciej Wielobób
Współprowadząca: murshida Agnieszka Wielobób

Za nami już ponad 4 lata spotkań medytacyjnych online, które jak się okazało – pozwoliły nam stworzyć całkiem fajną wspólnotę praktykujących, nieograniczoną miejscem zamieszkania. Zaczęliśmy od cyklu o sufickich medytacjach uzdrawiających, kontynuując nauczanie o sufickiej ścieżce radykalnej miłości oraz wprowadzenie do psychologii sufich, a następnie szczegółowo omówiliśmy praktycznie wszystkie sufickie mantry w serii o „boskich imionach”. Aktualnie omawiamy naukę o stacjach na duchowej drodze wg nauczania wielkiego przedklasycznego sufiego – Ansariego z Heratu. To bardzo dobre cykle spotkań dla zaczynających, ale i wspaniałe pogłębienie praktyki osób bardziej doświadczonych na ścieżce. Zapraszamy Was na spotkania, niezależnie czy braliście udział w poprzednich czy nie (dołączając dostajecie też dostęp do nagrań z wcześniejszych e-spotkań)!

Praktykujemy w duchu indyjskiego sufizmu uniwersalnego, a więc ścieżki nieprzyporządkowanej żadnej religii, którą można podążać zarówno będąc wyznawcą dowolnej religii jak i nie czując przynależności do żadnej organizacji religijnej. O naszym podejściu możesz poczytać tutaj.

Przywoływane idee zilustrujemy tradycyjną suficką praktyką: medytacjami oddechu, pracą z mantrą (łazifa, fikar i zikar) i innymi praktykami.

Nie spodziewaj się jednak „ezoterycznych przygód”, a tradycyjnego medytacyjnego nauczania o procesie oduczania się i „drodze powrotnej do siebie”. Pamiętaj też, że wkroczenie na duchową ścieżkę nie oznacza, że nagle wszelkie troski znikną. Ścieżka duchowa jest ścieżką i gór i dolin. Jednak zawiera w sobie pewną istotną obietnicę: że nie będziesz samotna/samotny.

CO OTRZYMUJESZ W RAMACH NOWEJ SERII SUFICKICH SPOTKAŃ MEDYTACYJNYCH ON-LINE?

  • Dostęp do 124 spotkań z poprzednich 30 serii (ponad 250 godzin nagrań – nie musisz ich oglądać, ale są do Twojej dyspozycji, są to serie o medytacjach uzdrawiających, sufickiej ścieżce radykalnej miłości i psychologii sufich, o sufickich mantrach oraz poprzednie spotkania o stacjach i stanach na ścieżce)
  • 4 spotkania w kolejne piątki: 19 i 26 kwietnia oraz 3 i 10 maja o godz. 19.00 (spotkania trwają między 1,5-3h, zazwyczaj ok. 2 h). Jeśli nie możesz wtedy być na żywo, możesz nagrania obejrzeć potem.
  • Będziemy skupiać się na wprowadzeniu w – jak to nazywa Ansari z Heratu – „miejsca zgromadzeń” (maidan), a więc na kolejnych etapach reintegracji na duchowej ścieżce. Kluczowym elementem każdego ze spotkań będą odpowiednio wprowadzone praktyki sufich.
  • Możliwość zadawania pytań i konsultacji na grupie i mailowo. Możliwość otrzymania indywidualnych praktyk.
  • W ramach programu Maciek dzieli się swoim 30-letnim (a Agnieszka 17-letnim) doświadczeniem z praktyki sufizmu i medytacji w ogóle, jak również wieloletnim doświadczeniem nauczycielskim (i jako autor książek o sufizmie) jako suficki murszid (nauczyciel-przedstawiciel szkoły wewnętrznej, „guru”).
  • Spotkania są zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z sufizmem i medytacji, jak i dla osób praktykujących wiele lat.

TERMINY E-SPOTKAŃ NA ŻYWO

Piątki: 19 i 26 kwietnia oraz 3 i 10 maja o godz. 19.00.
Nagrania spotkań można też obejrzeć później, jeśli nie będziecie mieć okazji być na żywo.

„MIEJSCE”

Program odbywa się na dedykowanej mu, zamkniętej grupie na Facebooku.

KOSZTY

Dla osób, które nie brały udziału w pierwszym cyklu spotkań: 410 złotych (w tym dostęp do materiałów z wcześniejszych serii spotkań – ok. 180 godzin nagrań).

Dla kontynuujących: 210 zł

JEŚLI CHCESZ DOŁĄCZYĆ…

Wyślij mail zgłoszeniowy na maciek@maciejwielobob.pl jak najszybciej (wystarczy mail pod tytułem “Spotkania medytacyjne on-line”) i przelej kwotę 410 złotych lub 210 złotych na rachunek:
61 1140 2004 0000 3602 3024 0111 (Maciej Wielobób, mBank)
Jeśli potrzebujesz fakturę na firmę, wyślij mi proszę dane firmowe, w innym wypadku zostanie wystawiony paragon.

A tak mówi o murszidzie Shamsie Macieju Wielobobie szejk-al-maszejk Mahmood Khan, patriarcha rodziny Maulabakhsh, z której wywodzi się sufizm uniwersalny (przekład polski pod filmem).

„Nowy sufizm Hazrata Inayata Khana, który rozwinął on jako metodę medytacji i rozwoju duchowego dla współczesnego świata w aktualnych okolicznościach, wywodzi się z tradycji indyjskiej i z klasycznej tradycji sufickiej… z jednej strony od np. Ibn al Arabiego i Dżellaluddina Rumiego, a z drugiej strony z tradycji indyjskiej, reprezentowanej chociażby przez Śankaraćarję i Ramanudżę. A zatem całe to bogate tło jest źródłem sufizmu, zreformowanego przez Inayata Khana w czasach nowożytnych. Bardzo niewielu ludzi jest kompetentne w rozumieniu tego sufizmu w kontekście jego oryginalnego, autentycznego pochodzenia, które Hazrat Inayat Khan, będąc Hindusem, oczywiście reprezentował. To wspaniale mieć tutaj w Polsce murshida Shamsa Macieja Wieloboba, który jest w tym właśnie kompetentny. To niesamowicie mnie cieszy, że on jest w stanie powiązać ów nowoczesny sufizm Inayata Khana z jego źródłami, wyjaśniając nauczanie z punktu widzenia indyjskiej tradycji mistycznej. A zatem to naprawdę spełniające mieć tę okazję studiować, ale i doświadczyć ten kierunek duchowego rozwoju, ten proces mistycznej ewolucji przez ów polski instrument, jakim jest murshid Shams. Tak jak mówiłem, to jest unikalna rzecz w naszym sufickim środowisku i jestem bardzo szczęśliwy i usatysfakcjonowany, będąc tego świadkiem”.

JEŚLI CHCESZ DOŁĄCZYĆ…

Wyślij mail zgłoszeniowy na maciek@maciejwielobob.pl jak najszybciej (wystarczy mail pod tytułem “Spotkania medytacyjne on-line”) i przelej kwotę 410 złotych lub 210 złotych na rachunek:
61 1140 2004 0000 3602 3024 0111 (Maciej Wielobób, mBank)
Jeśli potrzebujesz fakturę na firmę, wyślij mi proszę dane firmowe, w innym wypadku zostanie wystawiony paragon.

DO ZOBACZENIA!

Share This