Spotkania on-line „Metafizyka sufich w praktyce: 99 boskich imion” ~ murshid Maciej Wielobób i murshida Agnieszka Wielobób

SPOTKANIA MEDYTACYJNE ON-LINE: Metafizyka sufich w praktyce: 99 boskich imion

Prowadzi: murshid Maciej Wielobób
Współprowadząca: murshida Agnieszka Wielobób

Za nami już prawie 3 lata spotkań medytacyjnych online, które jak się okazało – pozwoliły nam stworzyć całkiem fajną wspólnotę praktykujących, nieograniczoną miejscem zamieszkania. Zaczęliśmy od cyklu o sufickich medytacjach uzdrawiających, kontynując wprowadzenie na sufickiej ścieżki radykalnej miłości oraz wprowadzenie do psychologii sufich. Od jakiegoś czasu wgłębiamy się w suficką metafizykę w praktyce, szczególnie naukę o 99 boskich „imionach” (boskich atrybutach). Możemy je potraktować zarówno jako atrybuty Rzeczywistości, jak i jako ważne właściwości serca, która powinniśmy wypracować na duchowej ścieżce. Zapraszamy Was na kolejną serię tych spotkań, niezależnie czy braliście udział w poprzednich czy nie (dołączając dostajecie też dostęp do nagrań z wcześniejszych e-spotkań)!

Praktykujemy w duchu indyjskiego sufizmu uniwersalnego, a więc ścieżki nieprzyporządkowanej żadnej religii, którą można podążać zarówno będąc wyznawcą dowolnej religii jak i nie czując przynależności do żadnej organizacji religijnej. O naszym podejściu możesz poczytać tutaj.

Podczas nadchodzącej serii spotkań będziemy zgłębiać poszczególne sufickie mantry („boskie imiona”), rozważając ich kontekst mistyczny i psychologiczny. Przywoływane idee zilustrujemy tradycyjną suficką praktyką: medytacjami oddechu, pracą z mantrą (łazifa, fikar i zikar) i innymi praktykami.

Nie spodziewaj się jednak „ezoterycznych przygód”, a tradycyjnego medytacyjnego nauczania o procesie oduczania się i „drodze powrotnej do siebie”. Pamiętaj też, że wkroczenie na duchową ścieżkę nie oznacza, że nagle wszelkie troski znikną. Ścieżka duchowa jest ścieżką i gór i dolin. Jednak zawiera w sobie pewną istotną obietnicę: że nie będziesz samotna/samotny.

CO OTRZYMUJESZ W RAMACH NOWEJ SERII SUFICKICH SPOTKAŃ MEDYTACYJNYCH ON-LINE?

  • Dostęp do ponad 100 spotkań z poprzednich 26 serii (ponad 200 godzin nagrań – nie musisz ich oglądać, ale są do Twojej dyspozycji, są to serie o medytacjach uzdrawiających, sufickiej ścieżce radykalnej miłości i psychologii sufich oraz poprzednie spotkania o „99 imionach”)
  • 4 spotkania w kolejne piątki: 2, 9, 16 i 23 czerwca 2023 o godz. 19.00 (spotkania trwają między 1,5-3h, zazwyczaj ok. 2 h). Jeśli nie możesz wtedy być na żywo, możesz nagrania obejrzeć potem.
  • Będziemy skupiać się na metafizycznym i psychologicznym znaczeniu poszczególnych „boskich imion” na sufickiej ścieżce radykalnej miłości. Kluczowym elementem każdego ze spotkań będą odpowiednio wprowadzone praktyki sufich.
  • Możliwość zadawania pytań i konsultacji na grupie i mailowo. Możliwość otrzymania indywidualnych praktyk.
  • W ramach programu Maciek dzieli się swoim 29-letnim (a Agnieszka 16-letnim) doświadczeniem z praktyki sufizmu i medytacji w ogóle, jak również wieloletnim doświadczeniem nauczycielskim (i jako autor książek o sufizmie) jako suficki murszid (nauczyciel-przedstawiciel szkoły wewnętrznej, „guru”).
  • Spotkania są zarówno dla osób zaczynających swoją przygodę z sufizmem i medytacji, jak i dla osób praktykujących wiele lat.

TERMINY E-SPOTKAŃ NA ŻYWO

Piątki: 2, 9, 16 i 23 czerwca 2023 o godz. 19.00.
Nagrania spotkań można też obejrzeć później, jeśli nie będziecie mieć okazji być na żywo.

„MIEJSCE”

Program odbywa się na dedykowanej mu, zamkniętej grupie na Facebooku.

KOSZTY

Dla osób, które nie brały udziału w pierwszym cyklu spotkań: 400 złotych (w tym dostęp do materiałów z wcześniejszych serii spotkań – ok. 180 godzin nagrań).

Dla kontynuujących: 200 zł

JEŚLI CHCESZ DOŁĄCZYĆ…

Wyślij mail zgłoszeniowy na maciek@maciejwielobob.pl jak najszybciej (wystarczy mail pod tytułem “Spotkania medytacyjne on-line”) i przelej kwotę 400 złotych lub 200 złotych na rachunek:
61 1140 2004 0000 3602 3024 0111 (Maciej Wielobób, mBank)
Jeśli potrzebujesz fakturę na firmę, wyślij mi proszę dane firmowe, w innym wypadku zostanie wystawiony paragon.

A tak mówi o murszidzie Shamsie Macieju Wielobobie szejk-al-maszejk Mahmood Khan, patriarcha rodziny Maulabakhsh, z której wywodzi się sufizm uniwersalny (przekład polski pod filmem).

„Nowy sufizm Hazrata Inayata Khana, który rozwinął on jako metodę medytacji i rozwoju duchowego dla współczesnego świata w aktualnych okolicznościach, wywodzi się z tradycji indyjskiej i z klasycznej tradycji sufickiej… z jednej strony od np. Ibn al Arabiego i Dżellaluddina Rumiego, a z drugiej strony z tradycji indyjskiej, reprezentowanej chociażby przez Śankaraćarję i Ramanudżę. A zatem całe to bogate tło jest źródłem sufizmu, zreformowanego przez Inayata Khana w czasach nowożytnych. Bardzo niewielu ludzi jest kompetentne w rozumieniu tego sufizmu w kontekście jego oryginalnego, autentycznego pochodzenia, które Hazrat Inayat Khan, będąc Hindusem, oczywiście reprezentował. To wspaniale mieć tutaj w Polsce murshida Shamsa Macieja Wieloboba, który jest w tym właśnie kompetentny. To niesamowicie mnie cieszy, że on jest w stanie powiązać ów nowoczesny sufizm Inayata Khana z jego źródłami, wyjaśniając nauczanie z punktu widzenia indyjskiej tradycji mistycznej. A zatem to naprawdę spełniające mieć tę okazję studiować, ale i doświadczyć ten kierunek duchowego rozwoju, ten proces mistycznej ewolucji przez ów polski instrument, jakim jest murshid Shams. Tak jak mówiłem, to jest unikalna rzecz w naszym sufickim środowisku i jestem bardzo szczęśliwy i usatysfakcjonowany, będąc tego świadkiem”.

JEŚLI CHCESZ DOŁĄCZYĆ…

Wyślij mail zgłoszeniowy na maciek@maciejwielobob.pl jak najszybciej (wystarczy mail pod tytułem “Spotkania medytacyjne on-line”) i przelej kwotę 400 złotych lub 200 złotych na rachunek:
61 1140 2004 0000 3602 3024 0111 (Maciej Wielobób, mBank)
Jeśli potrzebujesz fakturę na firmę, wyślij mi proszę dane firmowe, w innym wypadku zostanie wystawiony paragon.

DO ZOBACZENIA!

Share This