Kurs instruktorów medytacji online ~ prowadzi Maciej Wielobób z zespołem

Od 11 lat prowadzimy, w ramach Szkoły Medytacji i Uważności przy Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów, kursy instruktorów medytacji. Oparte są one na moim 30-letnim doświadczeniu z praktyką medytacji i wieloletnim doświadczeniu w jej nauczaniu w różnych formach (jako element zajęć/warsztatów jogi, ale też medytacji czy pranajamy samodzielnie: w ramach cotygodniowego kursu, na warsztatach, na tygodniowych odosobnieniach, na zajęciach na uczelniach wyższych itd.).

Od kilku lat, na Waszą prośbę, realizujemy kurs w wersji online i od tego czasu odbyło się 9 edycji (więc wiemy, że przyjęte przez nas rozwiązania się sprawdziły)! Zadbaliśmy o to, by program i nasza wspólna praca, dawała przynajmniej równie dobre (a może nawet lepsze) doświadczenie szkoleniowe jak szkolenie stacjonarne. Aktualnie – na początku lipca 2024 – startujemy z 10. edycją online’ową. Zapraszamy!

Kurs jest realizowany w uniwersalnym podejściu świeckim, które szanuje osobisty światopogląd medytującego. Aktualna wersja jest rozszerzona w stosunku do wersji stacjonarnej i odrobinę poszerzona względem poprzednich edycji online. Szczegóły o kursie poniżej!

Maciej Wielobób

Dla kogo?

Dla nauczycieli jogi, nauczycieli, trenerów rozwoju osobistego, coachów, psychologów, osób zainteresowanych rozwojowym potencjałem medytacji.

Co da Ci kurs?

 • Zapoznasz się w sposób praktyczny z szerokim spektrum technik pranajamy, uważności i medytacji oraz potrzebnym do ich zrozumienia kontekstem teoretycznym.
 • Superwizję i wsparcie merytoryczne oraz podstawową wiedzę na temat metodyki prowadzenia tego typu zajęć.
 • Po kursie otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.
 • Wsparcie merytorycznie / metodyczne także po kursie.

Program kursu online

 1. Wprowadzenie do medytacji – kurs z Magdą Repetowską (4 zajęcia 1-2-godzinne w 4 kolejne niedziele, wszystkie nagrania można obejrzeć i pobrać)
 2. Live z Maciejem Wielobobem – wprowadzenie do podstaw metodyki nauczania medytacji oraz pytania i odpowiedzi (1-2 godziny, niedziela wieczorem)
 3. Pranajama – kurs z Magdą Repetowską (6 zajęć 1-1,5 h w kolejne niedziele)
 4. Live z Maciejem Wielobobem – specyfika metodyki nauczania pranajamy (1-2 godziny, niedziela wieczorem)
 5. Medytacja i alchemia emocji – kurs z Olą Uruszczak (5 zajęć po 1-1,5 h w kolejne niedziele)
 6. Live z Maciejem Wielobobem – metodyka nauczania medytacji związanych z pracą z emocjami.
 7. 5 dodatkowych nagrań medytacji od nas (m.in. medytacje świadomości ciała z Agnieszką Wielobób  czy medytacja współczucia z Maciejem Wielobobem) dla uzupełnienia warsztatu o mniej typowe praktyki.
 8. Warsztat z Maciejem Wielobobem o medytacjach ze zmysłami – ok. 2 h
 9. Live z Maciejem Wielobobem na temat dodatkowych zagadnień metodycznych, które będą interesować uczestników kursu (ok. 1 h w niedzielę wieczorem).
 10. Bonusowy program 12 krótkich, różnorodnych zajęć relaksacyjnych dla inspiracji, do pobrania lub obejrzenia.
 11. Omówienie 3 nagrań wideo uczestniczki lub uczestnika. Uczestnicy przysyłają nam nagrania zajęć (lub udostępniają na grupie kursowej), a Agnieszka Wielobób odsyła swoje uwagi i korekty.
 12. Zadanie zaliczeniowe – przygotowanie programu warsztatu lub cyklu zajęć oraz rozpisanie celów ogólnych i szczegółowych.
 13. Opieka merytoryczna i metodyczna – w formie konsultacji na grupie lub mailowych w trakcie kursu i po kursie również.

Oprócz 4 live’ów wszystkie kursu są już nagrane przez nasz zespół i udostępniane w formie nagrań, które można obejrzeć później, a nawet pobrać, więc nie musisz realizować kursu w dzień, w który pojawia się materiał. Live’y również będą dostępne do obejrzenia po czasie transmisji, gdybyś nie mogła / nie mógł uczestniczyć w danym terminie.

„Miejsce realizacji” – grupa na FB

By mieć forum do swoich kontaktów, do bycia pewną społecznością, lekcje i transmisje kursowe będziemy udostępniać na zamkniętej dla uczestników kursu grupie na FB, dlatego też musisz mieć konto na tym portalu społecznościowym.

Terminy

Zaczynamy 7 lipca 2024 i kontynuujemy po 1-2 h w kolejne niedziele. Materiał kursowy zrealizujemy w okresie ok. 6-8 miesięcy – wszystkie szczegółowe terminy podamy na grupie kursowej. Jeśli któryś termin Ci nie będzie pasował to pamiętaj, że nagrania i zajęć wcześniej nagranych i sesji na żywo, będą dostępne też do późniejszego obejrzenia.

Zgłoszenie przyjmujemy do końca czerwca lub do wyczerpania miejsc.

Kadra kursu – główny zespół nauczycieli Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów

Maciej Wielobób – autor kursu, prowadzący; nauczyciel medytacji, wykładowca, autor 11 książek, medytuje od 30 lat, informacje tutaj.

Agnieszka Wielobób – prowadząca medytacje świadomości ciała, konsultantka metodyczna; nauczycielka jogi i medytacji, wykładowczyni jogi na studiach podyplomowych (GWSH, Uniwersytet Wrocławski), autorka 4 książek o jodze, ajurwedzie i medytacji, medytuje od 17 lat, informacje tutaj.

Magdalena Repetowska – prowadząca wprowadzenie do medytacji i pranajamę; nauczycielka jogi i medytacji, absolwentka studiów o ajurwedzie oraz kursów NVC i somatic experiencing, autorka książki o jodze dla początkujących.

Ola Uruszczak – prowadząca moduł o medytacji i emocjach; nauczycielka jogi i medytacji, wykładowczyni na studiach o jodze, autorka książki o jodze w ciąży.

Kryteria kwalifikacji na kurs

Ze względu na superwizje i konsultacje ilość osób na jednej edycji kursu jest ograniczona.

Podstawowym kryterium przyjęcia jest mail zgłoszeniowy na adres maciek@maciejwielobob.pl, w którym prosimy o zaznaczenie:
a. swoich doświadczeń z medytacją,
b. swoich doświadczeń z pracą z grupą lub indywidualnym pacjentem,
c. wykształcenia formalnego i wykonywanego zawodu,
d. powodu podjęcia kursu instruktorskiego i oczekiwań wobec niego.

Po otrzymaniu maila odezwę się, być może z kolejnymi pytaniami.

Brak doświadczeń w pracy z grupą nie wyklucza z udziału w kursie, ale może być związany z dodatkowymi konsultacjami i zadaniami dla uzupełnienia potrzebnych doświadczeń (a co za tym idzie – być może drobnym zwiększeniem kosztów szkolenia). Jest to kwestia do indywidualnego ustalenia.

Koszty kursu

Przygotowaliśmy kilka opcji płatności. Wystawiamy faktury bez vat.

Cena kursu przy płatności za całość z góry (wpłata po przyjęciu na kurs): 5550 zł

Cena kursu przy płatności w 2 częściach (1. rata po przyjęciu na kurs, 2. rata do 2 miesięcy): 2x 2900 zł (razem 5800 zł)

Cena kursu przy płatności w 10 ratach (1. rata po przyjęciu na kurs, kolejne co miesiąc): 10 x 600 zł (razem 6000 zł)

Jeśli potrzebujesz jakiegoś innego rozwiązania kwestii płatności – napisz.

Rachunek do płatności (prosimy nie wpłacać przed potwierdzeniem przyjęcia na kurs):
Maciej Wielobób, mBank
nr rach.: 73 1140 2004 0000 3702 4122 2768

Aplikuj na mail maciek@maciejwielobob.pl!

Share This