fbpx

Medytacja, współczucie i (samo)akceptacja – Maciej Wielobób w Wejherowie

Wejherowo, 7 grudnia 2019, godz. 12.00-19.00 (zarezerwujcie 15 minut więcej na wszelki wypadek)

Temat warsztatu: Medytacja, współczucie i (samo)akceptacja

Nauczyciel prowadzący: Maciej Wielobób

Wielu mistyków i joginów zwracało i zwraca uwagę na cierpienie, którego doświadczamy w różnych formach: czy to jako fizyczny lub psychiczny ból, czy niespełnienie w jakiejś dziedzinie życia czy też subtelna metafizyczna tęsknota, która nie znajduje spełnienia.

Z pewnej perspektywy można by powiedzieć, że ścieżka medytacyjna służy do usunięcia cierpienia właśnie, proponując pewien proces oduczania się, porzucania swoich identyfikacji i uwarunkowań. W taki właśnie proces będziemy starali się wejść podczas wspólnej praktyki medytacji w Wejherowie, zaczynając od doświadczenia bezwarunkowej akceptacji oraz współczucia wobec siebie i innych. Podczas warsztatu skupimy się na praktyce medytacji, wspartej niezbędnymi dla zrozumienia kontekstu pracy wyjaśnieniami. Podczas warsztatu krok po kroku będziemy wprowadzani w te zagadnienia przez Macieja Wieloboba, autora 7 książek o jodze i medytacji, w tym „Medytacji w życiu codziennym” (2014) i „Uważności w praktyce” (2016), który od ponad 25 lat praktykuje medytację, a od jakiegoś czasu także jej naucza w Polsce i zagranicą.

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak również dla osób, które już medytują. Celem kursu jest wprowadzenie do głębi tradycyjnych technik w prosty, zrozumiały i użyteczny współcześnie sposób.

Plan warsztatu:

  • 12.00-15.00 – pierwsza część warsztatu
  • 15.00-16.00 – przerwa
  • 16.00-19.00 (19.15) – druga część warsztatu

Miejsce: Szkoła jogi 12 asan, ul. Pucka 7, 84-200 Wejherowo

Koszt: 190 zł za ten warsztat
(w pakiecie z warsztatem Agnieszki Wielobób Joga i praca z powięziami: wprowadzenie dzień później pt. 300 zł zamiast 340 zł)

Informacje i zapisy: Magda Ziemińska, magda.zieminska@gmail.com

Share This