Wakacje z jogą 2022: Oddech (prowadzą: Agnieszka i Maciej Wielobobowie)

(praktyka asan, pranajamy, uważności i medytacji)
– prowadzą Agnieszka i Maciej Wielobób

11-17 lipca – grupa ogólna
18-24 lipca – nauczyciele jogi i zaawansowani

Prowadzący

Zajęcia prowadzić będą: Agnieszka Wielobób (joga/terapia jogą) oraz Maciej Wielobób (pranajama, medytacja, teoria).

Temat wiodący

Oddech jest życiem, a joga to oddech…

Kiedy praktykujemy, oddech aktywuje ciało, a jednocześnie utrzymuje skupienie umysłu. Możemy powiedzieć, że świadomy oddech to łącznik między umysłem a ciałem, a kiedy go nie ma (oddech staje się automatyczny), wtedy nasza praktyka staje się mechaniczna i nieuważna, a więc mało jogiczna.

Oprócz ogólnych prawideł i pewnych subtelności oddechu w praktyce, zwrócimy też uwagę na te pozycje, w których trudnej zapanować nad oddechem, np. asany brzuszne, odwrócone, skręty). Nauczymy się w sytuacjach typowych i nietypowych w praktyce, wykorzystywać oddech tak, by nam pomagał, by w optymalny sposób wykorzystać jego potencjał w jogicznej pracy. 

Oddech dla jogina jest również nośnikiem naszych myśli, dlatego poranna i wieczorna praktyka pranajamy i koncentracji pomoże oswoić oddech z innej perspektywy, zwiększyć swoją witalność i wzmocnić siłę myśli i czucia.

Będziemy w sposób zrozumiały, w kameralnym gronie (10-18 osób), uczyć się jak wykorzystywać głębię tradycyjnej wiedzy w sposób użyteczny dla nas. Sesje asan poprowadzi Agnieszka, a sesje pranajamy i medytacji – Maciek.

Miejsce

Wspólny czas spędzimy w Beskidzie Wyspowym, na Poziomkowej Górce w Męcinie k. Limanowej. Jest to obiekt zaprojektowany specjalnie na kursy jogi i medytacji, stwarzający możliwości do obcowania ze sobą i przyrodą. Nocujemy w pokojach 2, 3 i 4 osobowych, z łazienkami na korytarzach. Obiekt jest usytuowany na zboczu góry, wśród lasów i łąk, z pięknym widokiem na Beskid Wyspowy.

Wyżywienie

Zapewniamy posiłki wegetariańskie – śniadanie (owsianka) oraz obiad i kolację.

Uczestnicy

Zapraszamy zarówno osoby zupełnie początkujące, jak i zaawansowane, przy czym by lepiej uwzględnić potrzeby różnych osób zaplanowaliśmy dwa terminy:

11-17 lipca – grupa ogólna, także dla osób początkujących

18-24 lipca – nauczyciele jogi i zaawansowani

Program zajęć

Warsztat rozpoczyna się kolacją w poniedziałek wieczorem, po której następuje spotkanie organizacyjne, z krótkim wprowadzeniem do tematu. W następną niedzielę kończymy obiadem (a wcześniej oczywiście sesją medytacji/uważności i jogi). Od wtorku do soboty będziemy spotykać się na 4 sesjach praktyki (2 godzinne sesje pranajamy, uważności i medytacji oraz 2 dwugodzinne sesje jogi). W niektóre wieczory będą też odbywać się sesje pytań i odpowiedzi oraz wykłady na temat jogi, ajurwedy itp.

Możliwość skonsultowania z nami swojej praktyki asan jogi, pranajamy, medytacji…

W razie potrzeby istnieje możliwość rozmowy indywidualnej z prowadzącymi warsztaty na temat swojej praktyki własnej.

Cena warsztatu: 2190 zł (ilość miejsc ograniczona).
Cena obejmuje zajęcia, nocleg i wyżywienie; dojazd jest we własnym zakresie.

Rezerwacja

Zgłoszenie mailowe na adres agawielobob@gmail.com oraz wpłata bezzwrotnego* zadatku 1100 złotych na rachunek:

Agnieszka Wielobób, mBank, nr rach.: 65 1140 2004 0000 3102 8113 0267

Dodatkowe informacje

Prosimy przysyłać zapytania na adres email: agawielobob@gmail.com

Share This