Wakacje z jogą 2019: Świadomość, uważność, niekrzywdzenie

(praktyka asan, pranajamy, uważności i medytacji)
– prowadzą Agnieszka i Maciej Wielobób

21-27 lipca – początkujący/ogólny
28 lipca-3 sierpnia – zaawansowany/nauczyciele

Prowadzący

Zajęcia prowadzić będą: Agnieszka Wielobób (joga/terapia jogą, wykład o ajurwedzie) oraz Maciej Wielobób (pranajama, medytacja, wykłady o jodze).

Temat wiodący

Mówi się, że najwyższym poziomem zaawansowania w jodze jest łagodność. Nie chodzi tu jednak o pobłażanie swoim słabościom czy brakowi dyscypliny, a o brak agresji wobec swoje ciała i umysłu, wyrażany jogiczną wartością ahimsy – niekrzywdzenia. By jednak porzucić i te oczywiste i te subtelne formy krzywdzenia siebie, musimy rozwinąć swoją samoświadomość i uważność. I temu właśnie poświęcimy praktykę podczas tegorocznych wakacji z jogą. Na zajęciach z Agnieszką odnajdziemy świadomość oddechu, miednicy i innych kluczowych struktur ciała, a na zajęciach z Maćkiem zanurzymy się w medytacyjną samoświadomość i poznamy pewne wyjaśnienia dotyczącego kontekstu jogicznego poszerzania świadomości. Będziemy w sposób zrozumiały, w kameralnym gronie, uczyć się jak wykorzystywać głębię tradycyjnej wiedzy w sposób użyteczny dla nas.

Będziemy pracować w niewielkiej grupie 10-20 osób.

Miejsce

Wspólny czas spędzimy w Beskidzie Wyspowym, na Poziomkowej Górce w Męcinie k. Limanowej. Jest to obiekt zaprojektowany specjalnie na kursy jogi i medytacji, stwarzający możliwości do obcowania ze sobą i przyrodą. Nocujemy w pokojach 2, 3 i 4 osobowych, z łazienkami na korytarzach. Obiekt jest usytuowany na zboczu góry, wśród lasów i łąk, z pięknym widokiem na Beskid Wyspowy.

Wyżywienie

Zapewniamy posiłki wegetariańskie – śniadanie (owsianka) oraz obiad i kolację.

Uczestnicy

Zapraszamy zarówno osoby zupełnie początkujące, jak i zaawansowane, przy czym by lepiej uwzględnić potrzeby różnych osób zaplanowaliśmy dwa terminy:

21-27 lipca 2019 – dla osób początkujących oraz dłużej ćwiczących, ale pragnących spokojniejszej praktyki;

28 lipca-3 sierpnia 2019 – dla osób praktykujących przynajmniej 1 rok i nauczycieli jogi.

Program zajęć

Warsztat rozpoczyna się kolacją w niedzielę wieczorem, po której następuje spotkanie organizacyjne, z krótkim wprowadzeniem do tematu. W następną sobotą kończymy obiadem (a wcześniej oczywiście sesją medytacji/uważności i jogi). Od poniedziałku do piątku będziemy spotykać się na 4 sesjach praktyki (2 godzinne sesje pranajamy, uważności i medytacji oraz 2 dwugodzinne sesje jogi). W niektóre wieczory będą też odbywać się sesje pytań i odpowiedzi oraz wykłady na temat jogi, ajurwedy itp.

Możliwość skonsultowania z nami swojej praktyki asan jogi, pranajamy, medytacji…

W razie potrzeby istnieje możliwość rozmowy indywidualnej z prowadzącymi warsztaty na temat swojej praktyki własnej.

Cena warsztatu: 1650 zł (ilość miejsc ograniczona).
Cena obejmuje zajęcia, nocleg i wyżywienie; dojazd we własnym zakresie.

Rezerwacja

Zgłoszenie mailowe na adres agawielobob@gmail.com oraz wpłata bezzwrotnego zadatku 1000 złotych na rachunek:

Maciej Wielobób, mBank, nr rach.: 73 1140 2004 0000 3702 4122 2768

Dodatkowe informacje

Prosimy przysyłać zapytania na adres email: agawielobob@gmail.com

Share This