Odosobnienie Otwartej Drogi w Krakowie – 4-6 stycznia 2019

4-6 stycznia spotkamy się na kolejnym noworocznym odosobnieniu Otwartej Drogi w Krakowie. Będzie to spotkanie osób na ścieżce praktyki, szkoła lub laboratorium dla duchowych poszukiwaczy. Spotkanie będzie miało charakter z jednej strony formalnej nauki i praktyki, a z drugiej nieformalnego spotkania Przyjaciół na ścieżce. Dlatego też ramy czasowe proszę potraktować w sposób umowny, dodać sobie potencjalnie 15-45 minut czasu poślizgu, jeśli chodzi o zakończenie (ostatniego dnia skończymy punktualnie). W tym roku ramą naszego sohbetu (dialogu) będzie praca z ideą 99 boskich imion – 99 atrybutów rzeczywistości, na które otwieramy się praktykując sufickie mantry. Zanurzymy się w praktykę niektórych istotnych dla sufich mantr, ale i zastanowimy się nad obecności reprezentowanych przez nie jakości w naszym życiu codziennym. Porozmawiamy również o tym jak dobierać mantry, czym się kierować.

piątek, 4 stycznia, godz. 12.00-19.00 (w trakcie przerwa na posiłek i być może krótsze przerwy)
sobota, 5 stycznia, godz. 11.00-18.00 (j.w.)
niedziela, 6 stycznia, godz. 10.00-15.00 (j.w.)

Koszt: 450 złotych

Program:
wykłady oraz pytania i odpowiedzi
ceremonia jedności ideałów religijnych – ceremonia świateł
praktyki medytacji z mantrą (wazifa i fikar)
praktyka zikara
praktyki oddechowe i kasab (w tym pranajamy z mantrą)
praktyki szagal (medytacje ze zmysłami)
amal/samadhi

Zgłoszenie:
Proszę o zgłoszenia (i ew. pytania) mailem na maciek@maciejwielobob.pl
Odosobnienie jest skierowane do osób, które mają już doświadczenia z praktyką w tradycji Otwartej Drogi lub innych szkołach sufizmu uniwersalnego. Jednakże jeśli nie masz takich doświadczeń, a jesteś zdeterminowana/zdeterminowany, by rzucić się na głęboką wodę to również napisz. Ze względu na ograniczoną przestrzeń – spotykamy się w mojej prywatnej przestrzeni – przy większej ilości zgłoszeń będziemy musieli dokonać selekcji. Jeśli zgłoszenie zostanie przyjęte podeślemy rachunek do wpłaty kwoty za odosobnienie i szczegóły organizacyjne (miejsce, kod do domofonu, co zabrać itp.).

Jeśli jest potrzeba można nocować w warunkach turystycznych w miejscu, gdzie będzie praktykować.

Proste posiłki przygotowujemy / odgrzewamy wspólnie z przyniesionych rzeczy, żeby nie wydłużać niepotrzebnie przerw, a też żeby nie żywić się w trakcie odosobnienie pizzą 😉 Dlatego też prosimy o przyniesienie czegoś do jedzenia, tak, żebyśmy się mogli tym podzielić. Pierwszego dnia na pewno będzie ciepły sambar ode mnie i Agi 🙂

Share This