Letnia szkoła medytacji 2018 z Maciejem Wielobobem: Wewnętrzna percepcja

Kraków, 29 lipca-4 sierpnia 2018

“Jak można by opisać rozwój duchowy? Czym on jest? Jaki jest? Rozwój duchowy to po prostu zmiana punktu widzenia”.
Hazrat Inayat Khan

medytacja mistycyzm miłość emocje intelekt Maciej Wielobób

W dniach 29 lipca do 4 sierpnia na VII Letniej Szkole Medytacji – wakacyjnym odosobnieniu w sufickiej tradycji Otwartej Drogi. Tym razem tak jak podczas odosobnień noworocznych spotkamy się w Krakowie. Będzie to spotkanie osób na ścieżce praktyki, szkoła lub laboratorium dla duchowych poszukiwaczy. Spotkanie będzie miało charakter z jednej strony formalnej nauki i praktyki, a z drugiej nieformalnego spotkania Przyjaciół na ścieżce. Dlatego też ramy czasowe proszę potraktować w sposób umowny, dodać sobie potencjalnie 15-45 minut czasu poślizgu, jeśli chodzi o zakończenie (ostatniego dnia skończymy punktualnie). W tym roku zajmiemy się przede wszystkim kwestią zmiany postrzegania w wyniku praktyki. Zajmiemy się na pewno praktyką szagal – sufickimi medytacjami nad doświadczeniem zmysłowym, ale nie braknie też innych praktyk – medytacji z mantrą: zikara, łazify, medytacji oddechowych, amal. Będziemy również wprowadzać do kontekstu praktyki, odnosząc się do swojego doświadczenia, ale i do klasyków sufizmu: Al Ghazaliego, Ansariego z Heratu, Ibn Arabiego, Rumiego czy Hazrata Inayata Khana. Prawdopodobnie pojawi się też ceremonia jedności ideałów religijnych i ceremonia medytacji uzdrawiającej.

Spotkamy się w kameralnym gronie w kameralnej przestrzeni – albo u mnie albo na kameralnej sali, z której czasami korzystamy na śródtygodniowe medytacje. Jeśli nie masz gdzie nocować w Krakowie, można nocować w warunkach turystycznych na sali. Proste posiłki przygotowujemy / odgrzewamy wspólnie z przyniesionych rzeczy, żeby nie wydłużać niepotrzebnie przerw, a też żeby nie żywić się w trakcie odosobnienie pizzą  Dlatego też prosimy o przyniesienie czegoś do jedzenia, tak, żebyśmy się mogli tym podzielić. Pierwszego dnia na pewno będzie ciepły sambar (indyjska zupa soczewicowa) ode mnie i Agnieszki.

Ideą kursu jest przekazanie głębi tradycyjnego nauczania w sposób zrozumiały i użyteczny dla każdego zainteresowanego. W kameralnej atmosferze, która umożliwia osobisty kontakt z prowadzącymi.

Orientacyjny rozkład praktyki w poszczególne dni
Niedziela 29 lipca – 16.00-20.00 (zarezerwujcie na wszelki wypadek więcej czasu)
Poniedziałek 30 lipca – piątek 3 sierpnia – 11.00-18.00 (j.w.)
Sobota 4 sierpnia – 10.00-14.00 (j.w.)

Koszt: 1000 złotych
Koszt obejmuje zajęcia, ew. nocleg w warunkach turystycznych w razie potrzeby, produkty do jedzenia przynosimy wspólnie i gotujemy wspólnie.

Zgłoszenie:
Proszę o zgłoszenia (i ew. pytania) mailem na maciek@maciejwielobob.pl
Bardzo nam zależy, by w odosobnieniu letnim wzięły osoby faktycznie zainteresowane praktyką, poszukujące, otwarte na tradycyjny wymiar praktyki – a więc np. sufickie medytacje z mantrą. Mile widziane są osoby, które mają już doświadczenie z praktyką w tradycji Otwartej Drogi lub w innych szkołach sufizmu uniwersalnego, ale bardzo chętnie spotkamy się i z tymi, którzy jeszcze nie mieli okazji jej poznać.

Jeśli zgłoszenie zostanie przyjęte podeślemy rachunek do wpłaty kwoty za odosobnienie i szczegóły organizacyjne (miejsce, kod do domofonu, co zabrać itp.).

Prowadzący

Większość zajęć pranajamy i medytacji oraz wykładów – Maciej Wielobób, niektóre zajęcia może prowadzić też Agnieszka Wielobób.

Maciej Wielobób jest nauczycielem, uprawnionym w tradycji sufickiej do nauczania, inicjowania uczniów, ordynowania nauczycieli, prowadzących rytuały i uzdrowicieli. Ścieżką suficką podąża od 1994 roku, gdy to został inicjowany na tej ścieżce przez swojego nauczyciela – murszida Karimbakhsha Witteveena, byłą głowę Ruchu Sufich. W przeszłości był członkiem Komisji Międzynarodowej i Zarządu Głównego International Sufi Movement, obecnie jest głową szkoły wewnętrznej Otwartej Drogi (the Open Way), organizacji wracającej do korzeni nauczania Hazrata Inayata Khana. Ponadto napisał 6 ksiażek, w tym “Medytację w życiu codziennym”, “Uważność w praktyce” i “Duchowość na co dzień”. Więcej informacji tutaj.

Agnieszka Wielobób jest nauczycielką jogi, terapii jogą i ajurwedy oraz medytacji. Na sufickiej ścieżce jest instruktorką szkoły ezoterycznej, nauczycielką medytacji uzdrawiającej i głową Szkoły Uzdrawiania Otwartej Drogi. Napisała również książkę o ajurwedzie. Więcej o Agnieszce tutaj.

Share This