Wprowadzenie do medytacji i uważności z Maciejem Wielobobem, Kraków 20-21 października

20-21 października 2018, Kraków
Warsztaty „Wprowadzenie do medytacji i uważności”

MIEJSCE: ul. Grzegórzecka 12/8a, Kraków
CENA za 2 dni warsztatu:
270 zł

Nauczyciel prowadzący: Maciej Wielobób

sobota 16.00-ok. 20.00 (zarezerwujcie na wszelki wypadek czas do 20.15)
niedziela, 9.00-14.00 (skończymy punktualnie ze względu na przyjezdnych)

Wbrew temu, co sądzi wielu ludzi tradycyjne ścieżki medytacyjne nie interesują się „odlotem” czy sztuką odrywania się od rzeczywistości. Tak naprawdę jest wręcz odwrotnie: medytacja jest sztuką kontaktu z rzeczywistością. Motywem, który przyczyniał się do poszukiwań medytacyjnych/mistycznych było i jest doświadczenie cierpienia, które przecież w sposób mniej lub bardziej subtelny odczuwa każdy z nas. Ponieważ powszechnie znane środki nie zawsze przynoszą ulgę lub po prostu pomagają w pewnych kwestiach, a w innych nie, mistycy i jogini poszukiwali innych dróg uwolnienia się od cierpienia. Ich metodą było i jest pozbycie się identyfikacji ze swoimi emocjami, rolami społecznymi itp., porzucenie automatyzmu i przywiązania. Dlatego w tradycji medytacyjnej mówi się o wolności i o oduczaniu, które są podstawą metodyki procesu medytacyjnego.

Jako medytację definiuje się różnego typu praktyki wychodzące od koncentracji, skupienia lub od ćwiczenia stanu obecności/uważności. Jest to definicja z perspektywy technicznej, jest konkretna, ale nie jest doskonała, bo tak naprawdę określenia medytacja używamy do (a) technik wychodzących od uważności i koncentracji, (b) procesu oduczania się, który jest uruchamiany przez te techniki, (c) ścieżki rozwojowej/duchowej, obudowanej wokół tego procesu. Podczas wrześniowych warsztatów w Pracowni Jogi poznamy wszystkie te 3 wymiary medytacji w sposób praktyczny, umożliwiający rozpoczęcie samodzielnej praktyki własnej (lub uporządkowaną kontynuację, jeśli ktoś już praktykuje!). Warsztat poprowadzi Maciej Wielobób, który praktykuje medytację od 24 lat, autor 7 książek m.in. “Medytacji w życiu codziennym”, “Uważności w praktyce” czy “Duchowości na co dzień” (więcej o prowadzącym tutaj).

INFORMACJE O REZERWACJI:

MIEJSCE: Pracownia Jogi Macieja Wieloboba, ul. Grzegórzecka 12/8a, Kraków
CENA: za 2 dni 270 zł
REZERWACJA poprzez wpłatę pełnej kwoty do 16 października 2018 osobiście w Pracowni lub na konto (upewnij się wcześniej czy jest wolne miejsce)
Maciej Wielobób, os. 2 Pułku Lotniczego 9/48, 31-867 Kraków
mBank, nr rach.: 61 1140 2004 0000 3602 3024 0111
Prosimy o potwierdzenie mailowe maciek@maciejwielobob.pl lub smsowe (535914280) rezerwacji.
Informacje mail: maciek@maciejwielobob.pl lub telefon 535 914 280
Share This