Maciej Wielobób w Gdańsku, 6 października: Mistycyzm śnienia – suficka praca ze śnieniem

Maciej Wielobób medytacja joga

6 października 2018, GDAŃSK
Godz. 11.00-18.15
Temat: Mistycyzm śnienia – suficka praca ze śnieniem
Nauczyciel prowadzący: Maciej Wielobób

Wiele cudów manifestuje się we śnie:
wtedy właśnie serce staje się oknem.
Przebudzony, który śni piękne sny, jest znającym Boga.
Przyjmij kurz z jego powiek.
(Rumi)

W wielu tradycjach duchowych istotną częścią ścieżki medytacyjnej jest praca ze snami i sennymi wizjami. Dla niektórych sny to jedynie odtwarzanie wrażeń nazbieranych na jawie, dla innych znaczenia zamknięte w symbolach, a dla niektórych – to pole pracy psychologicznej i duchowej, okazja do zamknięcia pewnych spraw. W pierwszej części zapoznamy się z ogólnym podejściem sufich do śnienia, po czym wybierzemy wątki, nad którymi będziemy chcieli pracować w dalszej części. Pośród możliwości dalszej pracy są: (1) praca z koncentracją i uważnością, by świadomiej zbierać wrażenia odtwarzane później w tzw. snach mentalnych, (2) uczenie się otwarcia na symbole, by mogły wybrzmieć procesy ze snów i wizji symbolicznych, (3) oczyszczanie percepcji dla doświadczenia tzw. snów astralnych oraz (4) trening amal (samadhi), który pozwala urzeczywistnić tzw. sny duchowe. Powinno nam się udać zająć przynajmniej 2-3 wątkami z powyższych.

Bardzo możliwe, że pojawią się sufickie medytacje z mantrami, z doświadczeniem zmysłowym czy z jedna z najbardziej esencjonalnych praktyk mantrowych na sufickiej ścieżce Otwartej Drogi – zikar Hazrata Inayata Khana. Jest to medytacja, w której pracujemy z porzuceniem wszystkich swoich identyfikacji i „przypomnieniem” sobie kim naprawdę jesteśmy. Zikar obejmuje intonację mantry w języku arabskim/perskim/urdu (la illa ha il alla hu – nic nie istnieje oprócz Absolutu, tylko Absolut istnieje) na głos, ruch ciała + okresy kontemplacji w ciszy. Każdą z praktyk będziemy wyjaśniać i przedstawiać w określonym kontekście.

Ten warsztat to unikalna okazja, żeby zanurzyć się w tradycyjnej, a jednocześnie jasno i zrozumiale przedstawionej, pracy z osobą, która sama podąża tę ścieżką prawie 25 lat i została wyznaczona na głowę jednej z linii szkoły sufickiej Inayati i na opiekuna lub współopiekuna kilkunastu centrów i grup w Europie.

Rozkład warsztatu:
10.40 – rejestracja
11.00-14.00 – pierwsza część warsztatu
14.00-15.00 – przerwa
15.00-18.15 – druga część warsztatu

Cena:
Warsztat “Droga powrotna do siebie – suficka medytacja z mantrą”: 200 złotych
Pakiet 2 warsztatów (6 października “Mistycyzm śnienia – suficka praca ze śnieniem” z Maciejem Wielobobem + 7 października „Wprowadzenie do pracy z powięziami w jodze” z Agnieszką Wielobób): 320 zł (zamiast 380)

MIEJSCE: Joga-Trójmiasto, Generała Charlesa de Gaulle’a 14/1, 80-261 Gdańsk

REZERWACJA:
zapisy Anna Haracz tel. 502 298 770, email: anaha@wp.pl
+ przedpłata na konto BGŻ 16 2030 0045 1130 0000 1151 9410 z dopiskiem “warsztat Maciej Wielobób” lub “warsztat Agnieszka i Maciej Wielobób” (jeśli wybierasz się na 2 warsztaty)

Share This