Psychologia jogi online: Jogasutry w praktyce – nagranie szkolenia online z Maciejem Wielobobem

Maciej Wielobób

Joga, o czym często współcześnie zapominamy, jest bardzo bogatą dziedziną, która odpowiada na nasze potrzeby na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej i duchowej. Stoi za nią bogata tradycji, która ma minimum 3,5 tysiąca lat (a niektórzy twierdzą, że więcej), w ciągu których wypracowano wiele użytecznych narzędzi na duchowej ścieżce. Jednym z najważniejszych dzieł w tradycji jogi są „Jogasutry” Patańdźalego, które przedstawiają w bardzo ścisły sposób kompletną ścieżką jogiczną. Hindusi określają nauczanie zawarte w nich jako „psychologię jogi”, a więc swego rodzaju „naukę” o umyśle, jego potencjale i organiczeniach, i o tym jak ten potencjał zwiększać, a ograniczenia niwelować, by móc zmierzać ku wolności osobistej i duchowej.

Na mojej jogicznej ścieżce jestem od 1994 roku i od początku interesowała mnie jogiczna filozofia i psychologia oraz duchowa strona jogi. O Jogasutrach napisałem książkę (1 z napisanych przeze mnie 10 książek o jodze i medytacji), najpopularniejszą na ten temat z polskich publikacji o psychologii jogi. Miałem też okazję nauczać Jogasutr na warsztatach jogi, kursach nauczycielskich, studiach (na 4 uczelniach: GWSP Chorzów, Akademii Górnośląskiej, Politechnice Opolskiej i Uniwersytecie Wrocławskim), seminariach o jodze i odosobnieniach medytacyjnych. Wiem dzięki temu jedno: żeby wiedza zawarta w enigmatycznych sutrach była zrozumiała – trzeba pokazywać do niej od razu praktyczne ilustracje.

Czego jogiczna koncepcja umysłu uczy nas w zakresie pracy z przeżyciami w medytacji? Jak wygląda redukcyjna metoda sankhji i jogi klasycznej na poziomie techniki medytacyjnej? Jak konkretnie praktykować jamy i nijamy? Czym jest samadhi, jak je zrozumieć? Na te wszystkie pytania odpowiadam podczas nagrań z tego 2-dniowego warsztatu online o psychologii jogi. Nagrania obejmują wykłady i medytację, podczas warsztatu nie praktykowaliśmy asan.

Dla kogo jest ten warsztat?

  • Dla nauczycieli jogi, którzy chcą uzupełnić swoje rozumienie tradycji jogi, w szczególności „Jogasutr” Patańdźalego.
  • Do osób praktykujących jogę lub medytację, szukających podbudowy teoretycznej.
  • Dla osób zainteresowanych duchowością i filozofią indyjską.

Cena

Cena za nagrania kurs bez certyfikatu ukończenia (8h52min nagrań): 490 zł

Cena za kurs z certyfikatem: 570 zł (oprócz obejrzenia nagrań do certyfikatu potrzebne jest złożenie pracy zaliczeniowej)

Jak się zgłosić?

Przelej 490 zł lub 570 zł w zależności od wybranej wersji kursu (tytuł przelewy: Psychologia jogi) na rachunek:
Maciej Wielobób, mBank
nr rach. 61 1140 2004 0000 3602 3024 0111

Po czym wyślij mail zgłoszeniowy na maciek@maciejwielobob.pl pt. Psychologia jogi i zaznacz czy zgłaszasz na kurs z certyfikatem czy bez.

Do zobaczenia!

PS Lektura uzupełniająca do kursu

Jeśli bierzesz udział w kursie, to na pewno użyteczna będzie moja książka „Psychologia jogi. Wprowadzenie do Jogasutr Patańdźalego”, jeśli jej jeszcze nie masz to możesz ją kupić tutaj.

Share This