Kurs instruktorów medytacji

Zapraszam na czwartą edycję kursu instruktorów medytacji, który jest owocem ponad 24 lat mojej praktyki medytacyjnej i wielu lat nauczania pranajamy i medytacji w różnych formach (jako element zajęć/warsztatów jogi, ale też medytacji samodzielnie: w ramach cotygodniowego kursu, na warsztatach, na tygodniowych odosobnieniach, na zajęciach na uczelniach wyższych itd.).

Kurs jest realizowany w uniwersalnym podejściu świeckim, które szanuje osobisty światopogląd medytującego. Szczegóły o kursie poniżej!

Medytacja – na zdj. Agnieszka Wielobób (fot. Klaudia Rozenek/Pacamera)

 

Dla kogo?

Dla nauczycieli jogi, nauczycieli, trenerów rozwoju osobistego, coachów, psychologów, osób zainteresowanych rozwojowym potencjałem medytacji.

Co da Ci kurs?

  • Zapoznasz się w sposób praktyczny z szerokim spektrum technik pranajamy, uważności i medytacji oraz potrzebnym do ich zrozumienia kontekstem teoretycznym.
  • Otrzymasz gotowy program zajęć kursu wprowadzającego do uważności i medytacji oraz schemat wprowadzania technik pranajamy (medytacji oddechu),
  • Superwizję i wsparcie merytoryczne oraz podstawową wiedzę na temat metodyki prowadzenia tego typu zajęć, którą będziemy omawiać podczas indywidualnych spotkań osobistych lub na Skype’ie tak, by dostosować metodyczną do Twoich potrzeb (zależnie czy chcesz nauczać medytacji na zajęciach jogi, czy w ramach terapii czy na osobnych zajęciach).
  • Po kursie otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Program kursu

Praca warsztatowa:
Blok I: Wprowadzenie do medytacji i uważności – 12 godzin lekcyjnych (20-21 października 2018, Kraków)
Blok II: Alchemia oddechu: pranajama – 12 godzin lekcyjnych (19-20 stycznia 2019, Kraków)
Blok III: Medytacja i alchemia emocji – 12 godzin lekcyjnych (16-17 marca 2019, Kraków)

Praca własna i konsultacje:
Blok IV: Praktyka własna z materiałami, prowadzenie dziennika praktyki, konsultacje mailowe – min. 35 godzin lekcyjnych

Praca zdalna (skype) lub osobista:
Blok V: Mentoring i superwizje (w tym minimum superwizja 2 godzin prowadzonej medytacji lub pranajamy) – min. 6 godzin lekcyjnych

Zaliczenie
Nagranie 2 sesji i omówienie – 3 godziny lekcyjne

(całość: minimum 80 godzin)

Prowadzący i autor programu kursu

Maciej Wielobób – informacje tutaj.

Kryteria kwalifikacji na kurs

Ze względu na superwizje i konsultacje ilość osób na jednej edycji kursu jest ograniczona. Podstawowym kryterium przyjęcia jest mail zgłoszeniowy na adres maciek@maciejwielobob.pl, w którym prosimy o zaznaczenie: a. swoich doświadczeń z medytacją, b. swoich doświadczeń z pracą z grupą lub indywidualnym pacjentem, c. wykształcenia formalnego i wykonywanego zawodu, d. powodu podjęcia kursu instruktorskiego i oczekiwań wobec niego. Po otrzymaniu maila odezwę się, być może z kolejnymi pytaniami lub propozycją spotkania się osobiście lub przez Skype’a.

Brak doświadczeń w pracy z grupą nie wyklucza z udziału w kursie, ale może być związany z dodatkowym programem dla uzupełnienia potrzebnych doświadczeń (a co za tym idzie zwiększeniem kosztów szkolenia). Jest to kwestia do indywidualnego ustalenia.

Osoby, które ukończyły u mnie kurs nauczycieli jogi lub są w trakcie, mogą być zwolnione z części wymogów związanych z Blokiem IV i V oraz zaliczeniem (do ustalenia w odniesieniu do konkretnej osoby), a co za tym idzie obniżenia kosztów szkolenia.

Osoby, które uczestniczyły u mnie w Letniej Szkole Medytacji lub brały udział przynajmniej w dwóch Noworocznych Odosobnieniach Otwartej Drogi, mogą być zwolnione z części wymogów związanych z Blokiem IV (do ustalenia w odniesieniu do konkretnej osoby).

Jeśli nie interesuje Cię część metodyczna i superwizje to można wziąć udział jako wolny słuchacz w blokach warsztatowych, jeśli będą wolne miejsca.

Koszty kursu

Ceny warsztatów z bloku I, II i III (każdy po 270-300 zł) + blok IV/V/zaliczenie (1200 zł: 400 zaliczka za kurs + 800 zł).

Harmonogram płatności:
zaliczka potwierdzająca miejsce na kursie zaraz po przyjęciu zgłoszenia: 400 zł,
do 13 października 2018 – płatność za blok warsztatowy I
do 5 listopada 2018 – płatność za resztę opłaty za bloki IV/V i zaliczenie – 800 zł; ewentualnie płatność pierwszej raty, jeśli zostały wcześniej ustalona płatność ratalna
do 12 stycznia 2019- płatność za blok warsztatowy II
do 9 marca – płatność za blok warsztatowy III.

Aplikuj na mail maciek@maciejwielobob.pl!

Share This