Kurs nauczycielski (joga w podejściu vinyasa krama) z Maciejem i Agnieszką Wielobób

Dla kogo

Dla osób, które chcą zostać nauczycielami jogi lub pogłębić rozumienie jogi teoretycznie i praktycznie. Także dla osób już uczących, które potrzebują uporządkowania swojej wiedzy, umiejętności i wsparcia mentorskiego.

Jednakże nie każdemu potrzebny jest tego rodzaju czasochłonny kurs, być może tym co potrzebujesz są raczej superwizje?

Zależy nam nie tyle na osobach, które chcą w ogóle zrobić kurs nauczycielski, a na osobach, które chcą go zrobić konkretnie u nas. Dlatego też jeśli nie znamy się jeszcze z jakiś warsztatów czy zajęć, przyjedź i po warsztacie/zajęciach porozmawiajmy.

Co da Ci kurs?

Poznasz 10 grup asan, podstawy pranajamy i medytacji oraz tradycji jogi. Otrzymasz wsparcie w konstruowania swoich zajęć i prowadzeniu grupy jednego lub obu mentorów prowadzących kurs. Po ukończeniu kursu otrzymasz dyplom ukończenia kursu nauczycielskiego vinyasa krama jogi, z zaznaczeniem ile godzin zostało zrealizowane i wyszczególnieniem tematyki kursu.

Program kursu i czas trwania

Kurs obejmuje 400 godzin zegarowych, realizowanych zazwyczaj przez około 3-4 lata w następujący sposób: corocznie 9 zjazdów weekendowych + coroczny tygodniowy kurs wakacyjny. Coroczny schemat powielamy do czasu zrealizowania godzin kursowych. Jeśli masz możliwość to niektórym osobom stwarzamy możliwość asystowania lub obserwacji na zajęciach. Ponadto są lektury do przeczytania, zadania domowe, możliwość konsultacji lub superwizji z prowadzącymi kurs.

W trakcie kursu poznajemy różne grupy praktyki asan, najważniejsze pranajamy, podstawowe medytacje, jak również podstawy rozumienia tradycji indyjskiej. Uczymy się również układania zajęć, obserwacji i korygowania (słownego i manualnego) uczestników zajęć. Szczegółowy program kursu zależy od momentu, w którym ktoś zaczyna oraz od potrzeb konkretnej osoby. Kurs można zacząć w dowolnym momencie.

Koszty

Coroczna opłata roczna (dla kursów zaczynających się w 2017 roku – obecnie 300 zł) + koszty warsztatów weekendowych i wyjazdów wakacyjnych. Mentoring, superwizje i konsultacje są w cenie kursu.

Prowadzący

Maciej Wielobób – informacja tutaj.

Agnieszka Wielobób – informacja tutaj.

Kryteria kwalifikacji

Nie prowadzimy żadnych egzaminów wstępnych, ale przyjmujemy tylko osoby, które znamy z zajęć lub warsztatów. Jeśli w jakiś sposób inspiruje Cię nasza praca, ale nie miałeś okazji jeszcze brać udziału w naszych zajęciach to przyjedź na jedne z nich i porozmawiajmy twarzą w twarz po warsztacie. Wówczas upewnisz się czy odpowiadamy Ci jako osoby, nasz styl nauczania i praktyki i czy aby na pewno chcesz się u nas uczyć przez następne 3-4 lata (to naprawdę dużo czasu!), a my również będziemy w stanie wiążąco się wypowiedzieć na temat tego czy możemy przyjąć Cię na kurs.

Share This