fbpx

Kurs nauczycielski jogi w podejściu vinyasa krama – Agnieszka i Maciej Wielobób

Dla kogo jest kurs?

Kurs jest dla osób, które ćwiczą dłużej niż 2 lata i chciałyby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu jogi w podejściu vinyasa krama w naszym ujęciu. Jeśli wcześniej ćwiczyłeś w naszej Pracowni minimum 2 lata, możesz od razu przystąpić do kursu. Jeśli uczyłeś się w innej szkole, aby rozpocząć u nas kurs, albo pochodź do nas na zajęcia lub wybierz się przynajmniej na 1-2 warsztaty. Jest to ważne, ponieważ chcemy, abyś był(a) do nas przekonany jako nauczycieli, od których chcesz się uczyć. Poznasz wtedy nasz sposób pracy, przekazywania wiedzy oraz nasze podejście do uczniów, ciała, umysłu i samej praktyki, a co najważniejsze nabierzesz przekonania czy nasze podejście do jogi jest właśnie dla Ciebie. Jednocześnie my zobaczymy Twoją praktykę i poznamy Ciebie.

Nauczyciele prowadzący

Agnieszka Wielobób

Maciej Wielobób

Ola Uruszczak

Magda Repetowska

Jak długo trwa kurs i czego się na nim nauczysz?

Kurs nauczycielski składa się z 6 bloków tematycznych – kursów szczegółowych + 3 wyjazdów wakacyjnych.

Łączna ilość godzin (6 kursów tematycznych oraz 3 wyjazdy wakacyjne) wynosi ok. 330 godzin zegarowych. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, można go zrealizować w około 3 lata (rocznie realizowane są 2 z poniższych bloków kursowych na zmianę, np. “Terapia jogą: praca z powięziami” na zmianę z “Pranajamą i medytacją”). W każdym roku szkolnym dopuszczalna jest 1 nieobecność (w roku, nie w pojedynczym cyklu)

 1. Kurs „Terapia jogą: praca z powięziami” – 4 weekendowe zjazdy – 36h zegarowe.
 2. Kurs „Pranajama i medytacja” – 3 weekendowe zjazdy – 27h zegarowych.
 3. Kurs „10 sekwencji vinyasa krama jogi” – 5 weekendowych zjazdów – 45h zegarowe.
 4. Kurs „Tradycja jogi” – 5 weekendowych zjazdów – 45h zegarowych.
 5. Kurs „Ajurweda w terapii jogą” – 5 weekendowych zjazdów – 45h zegarowe.
 6. Warsztat na temat jogi praktykowanej podczas ciąży – prowadzi Ola Uruszczak – 1 weekendowy zjazd – 10 h zegarowych
 7. 3x 6-dniowe, letnie „wakacje z jogą” – uczestnictwo w 3 wakacyjnych wyjazdach.

Pragniemy, aby po zakończeniu kursu każdy uczestnik:

 • rozwinął umiejętność obserwowania potrzeb swoich i swoich uczniów i odpowiedniego na nie reagowania;
 • nauczył się łagodności wobec siebie, odpuszczania, kiedy to potrzebne i działania w zgodzie z samym sobą;
 • nauczył się bezpiecznego asekurowania uczniów przy wchodzeniu do trudnych pozycji, np. odwróconych;
 • nauczył się szanowania ograniczeń swoich i swoich uczniów, gdyż praktyka jogi ma zapewnić uwolnienie od napięcia fizycznego i psychicznego;
 • zrozumiał, że praktyka jogi ma wyzwolić nas od schematycznego działania i nauczył się podążać w praktyce za swoimi odczuciami, a nie przyjętymi koncepcjami;
 • zamiast robić więcej – poczuł więcej!

Dodatkowe informacje

 1. Każdy uczestnik kursu zobowiązany jest napisać 1 pracę pisemną w danym roku (łącznie 3 prace), związaną z interesującym go tematem z zakresu szeroko pojętej jogi. Praca może być tylko do wglądu dla nauczycieli prowadzących, a może też zostać opublikowana na portalu joga-abc.pl
 2. Każdy uczestnik dostaje listę lektur obowiązkowych i opcjonalnych.
 3. Na początku każdego kolejnego roku kursu uczestnik/uczestniczka uiszcza składkę roczną w wysokości 300zł. Dzięki temu, możliwe są między innymi nieograniczone konsultacje z nami (możliwość spotkania się z nauczycielem osobiście lub ew. przez Skype i omówienie problemów dotyczących swojej praktyki lub nauczania, jak również konsultacje mailowe)
 4. Opcjonalnie, jeśli jest taka możliwość, niektórzy uczestnicy i uczestniczki kursu mogą:
  1. Odbyć asysty – uczestnicy kursu, jeśli mają taką możliwość, mogą odbyć asysty u jednego z nauczycieli w Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów, na grupie początkującej. Zajęcia, na których uczestnik kursu asystuje, są dla niego bezpłatne. Podczas asysty, uczestnik kursu:
   • 1 miesiąc – przygląda się prowadzeniu zajęć przez nauczyciela, nie praktykując z grupą;
   • 1 miesiąc – asystuje stojąc przed grupą, tak by nauczyciel mógł na nim pokazywać i omawiać potrzebną pracę;
   • 1 miesiąc – chodzi po sali i obserwuje uczniów, starając się słownie korygować w razie potrzeby, wprowadza na salę nowych uczniów (pokazuje ułożenie na macie, wypytuje o dolegliwości itp.).
  2. hospitacje – jeśli uczestnicy kursy prowadzą swoje zajęcia z jogi, można umówić się z nauczycielem prowadzącym kurs, na obserwacje przez niego nauczania przez ucznia, a następnie omówienie poprowadzonych zajęć, wymienienie uwag (hospitacje są do zrealizowania w Krakowie lub jeśli udaje się je zgrać z pobytem warsztatowym nauczycieli prowadzących kurs także w innych miejscach).

Opłaty

 1. Coroczna opłata za uczestnictwo w kursie – 300 zł
 2. Opłaty za zjazdy weekendowe 
 3. Opłaty za kursy wyjazdowe 6-dniowe
Share This