fbpx

Kurs instruktorów medytacji (I edycja, informacja archiwalna)

Rekrutacja na II edycję kursu, która zaczyna się od listopada 2016 – kliknij tutaj!

Zapraszam na kurs instruktorów medytacji, który jest owocem 22 lat mojej praktyki medytacyjnej i wielu lat nauczania pranajamy i medytacji w różnych formach (jako element zajęć/warsztatów jogi, ale też medytacji samodzielnie: w ramach cotygodniowego kursu, na warsztatach, na tygodniowych odosobnieniach, na zajęciach na uczelniach wyższych itd.).

Kurs jest realizowany w podejściu tzw. otwartej ścieżki, a zatem w uniwersalnym podejściu świeckim, które szanuje osobisty światopogląd medytującego. Szczegóły o kursie poniżej!

medytacja mindfulness

Dla kogo?

Dla nauczycieli jogi, nauczycieli, trenerów rozwoju osobistego, coachów, psychologów, osób zainteresowanych rozwojowym potencjałem medytacji.

Co da Ci kurs?

  • Zapoznasz się w sposób praktyczny z szerokim spektrum technik pranajamy, uważności i medytacji oraz potrzebnym do ich zrozumienia kontekstem teoretycznym.
  • Otrzymasz gotowy program zajęć kursu wprowadzającego do uważności i medytacji oraz gotowy program kursu pranajamy, jeden i drugi kurs z przygotowanymi opisami technik do wysłania kursantom po zajęciach.
  • Superwizję i wsparcie merytoryczne oraz podstawową wiedzę na temat metodyki prowadzenia tego typu zajęć.
  • Po kursie otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Program kursu

Praca warsztatowa:
Blok I: Wprowadzenie do medytacji i uważności – 12 godzin lekcyjnych (9-10 kwietnia, Kraków)
Blok II: Medytacja i emocje – 12 godzin lekcyjnych (14-15 maja, Kraków)
Blok III: Uważność oddechu – pranajama – 12 godzin lekcyjnych (10-11 września, Kraków)

Praca własna i konsultacje:
Blok IV: Praktyka własna z materiałami, prowadzenie dziennika praktyki, konsultacje mailowe – min. 35 godzin lekcyjnych

Praca zdalna (skype) lub osobista:
Blok V: Mentoring i superwizje (w tym minimum superwizja 2 godzin prowadzonej medytacji lub pranajamy) – 6 godzin lekcyjnych

Zaliczenie
Nagranie 2 sesji i omówienie – 3 godziny lekcyjne

(całość: minimum 80 godzin)

Prowadzący i autor programu kursu

Maciej Wielobób – informacje tutaj.

Kryteria kwalifikacji na kurs

Ze względu na superwizje i konsultacje ilość osób na jednej edycji kursu jest ograniczona. Podstawowym kryterium przyjęcia jest mail zgłoszeniowy na adres maciek@maciejwielobob.pl, w którym prosimy o zaznaczenie: a. swoich doświadczeń z medytacją, b. swoich doświadczeń z pracą z grupą lub indywidualnym pacjentem, c. wykształcenia formalnego i wykonywanego zawodu, d. powodu podjęcia kursu instruktorskiego i oczekiwań wobec niego. Po otrzymaniu maila odezwę się, być może z kolejnymi pytaniami lub propozycją spotkania się osobiście lub przez Skype’a.

Brak doświadczeń w pracy z grupą nie wyklucza z udziału w kursie, ale może być związany z dodatkowym programem dla uzupełnienia potrzebnych doświadczeń (a co za tym idzie zwiększeniem kosztów szkolenia). Jest to kwestia do indywidualnego ustalenia.

Osoby, które ukończyły u mnie kurs nauczycieli jogi lub są w trakcie, mogą być zwolnione z części wymogów związanych z Blokiem IV i V oraz zaliczeniem (do ustalenia w odniesieniu do konkretnej osoby), a co za tym idzie obniżenia kosztów szkolenia.

Osoby, które uczestniczyły u mnie w Letniej Szkole Medytacji, mogą być zwolnione z części wymogów związanych z Blokiem IV (do ustalenia w odniesieniu do konkretnej osoby).

Koszty kursu

Ceny warsztatów z bloku I, II i III (każdy po 200-250 zł) + blok IV/V/zaliczenie (1000 zł).

Kwoty za bloki I, II, III – najpóźniej na 5 dni przed warsztatami z danego bloku. Pozostałe 1000 zł w całości po bloku I lub w ustalonych dogodnych ratach.

Aplikuj na mail maciek@maciejwielobob.pl!

Share This