fbpx

Kurs instruktorów medytacji online (2. edycja)

Od 8 lat prowadzimy, w ramach Szkoły Medytacji i Uważności przy Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów, kursy instruktorów medytacji. Oparte są one na moim 27-letnim doświadczeniu z medytacją i wieloletnim doświadczeniu w jej nauczaniu w różnych formach (jako element zajęć/warsztatów jogi, ale też medytacji czy pranajamy samodzielnie: w ramach cotygodniowego kursu, na warsztatach, na tygodniowych odosobnieniach, na zajęciach na uczelniach wyższych itd.).

Pod koniec zeszłego roku, na Waszą prośbę, otwarliśmy pierwszą edycję kursu w wersji online! Pracowaliśmy nad nią od wiosny, by program i nasza wspólna praca, dawała przynajmniej równie dobre doświadczenie szkoleniowe jak szkolenie stacjonarne. W międzyczasie prowadziliśmy różne kursy i wykłady medytacyjne online, mogąc zbadać skuteczność tego sposobu nauczania. Pierwsza edycja trwa już od listopada 2020, więc wiemy, że nasze rozwiązania się sprawdziły. Teraz startujemy z drugą edycją online’ową. Zapraszamy!

Kurs jest realizowany w uniwersalnym podejściu świeckim, które szanuje osobisty światopogląd medytującego. Aktualna wersja jest rozszerzona w stosunku do wersji stacjonarnej. Szczegóły o kursie poniżej!

medytacja mindfulness

Dla kogo?

Dla nauczycieli jogi, nauczycieli, trenerów rozwoju osobistego, coachów, psychologów, osób zainteresowanych rozwojowym potencjałem medytacji.

Co da Ci kurs?

 • Zapoznasz się w sposób praktyczny z szerokim spektrum technik pranajamy, uważności i medytacji oraz potrzebnym do ich zrozumienia kontekstem teoretycznym.
 • Superwizję i wsparcie merytoryczne oraz podstawową wiedzę na temat metodyki prowadzenia tego typu zajęć.
 • Po kursie otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.
 • Wsparcie także po kursie.

Program kursu online

 1. Wprowadzenie do medytacji – kurs z Magdą Repetowską (4 zajęcia 1-2-godzinne w 4 kolejne niedziele)
 2. Live z Maciejem Wielobobem – wprowadzenie do podstaw metodyki nauczania medytacji oraz pytania i odpowiedzi (1-2 godziny, niedziela popołudniu)
 3. Pranajama – kurs z Magdą Repetowską (6 zajęć 1-1,5 h w kolejne niedziele)
 4. Live z Maciejem Wielobobem – pytania i odpowiedzi na temat praktyki i nauczania medytacji i pranajamy
 5. Medytacja i alchemia emocji – kurs z Olą Uruszczak (5 zajęć po 1-1,5 h w kolejne niedziele)
 6. Live z Maciejem Wielobobem – pytania i odpowiedzi na temat praktyki i nauczania medytacji i pranajamy
 7. 5 dodatkowych nagrań medytacji od nas (m.in. medytacje świadomości ciała z Agnieszką Wielobób) dla uzupełnienia
 8. Zajęcia (nagranie lub live) z Maciejem Wielobobem o medytacjach ze zmysłami – ok. 2 h
 9. Zadania domowe – 2 konsultacje mailowe: cele ogólne i operacyjne; program warsztatu lub kursu
 10. Omówienie 3 nagrań wideo uczestniczki lub uczestnika. Uczestnicy wgrywają na grupę wideo lub nagrawają w formie live’a, a uczestnicy i ktoś z naszego zespołu omówi je (przeglądać je i omawiać z naszej strony będą osoby od nas z zespołu: Agnieszka Wielobób, Magda Repetowska, Ola Uruszczak lub ja)
 11. Opieka merytoryczna i metodyczna – w formie konsultacji na grupie lub mailowych w trakcie kursu i po kursie również.

“Miejsce realizacji” – grupa na FB

By mieć forum do swoich kontaktów, do bycia pewną społecznością, lekcje i transmisje kursowe będziemy udostępniać na zamkniętej dla uczestników kursu grupie na FB, dlatego też musisz mieć konto na tym portalu społecznościowym.

Terminy

Zaczynamy 21 marca i kontynuujemy w niektóre kolejne niedziele. Materiał kursowy zrealizujemy w okresie ok. pół roku – wszystkie szczegółowe terminy podamy na grupie kursowej. Jeśli któryś termin Ci nie będzie pasował to pamiętaj, że nagrania i kursów wcześniej nagranych i sesji na żywo, będą dostępne też do późniejszego obejrzenia.

Kadra kursu – główny zespół nauczycieli Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów

Maciej Wielobób – autor kursu, prowadzący; nauczyciel medytacji, wykładowca, autor 7 książek, medytuje od 27 lat, informacje tutaj.

Agnieszka Wielobób – prowadząca medytacje świadomości ciała, konsultantka metodyczna; nauczycielka jogi i medytacji, wykładowczyni jogi na studiach podyplomowych (GWSH, Uniwersytet Wrocławski), autorka 2 książek o jodze i ajurwedzie, medytuje od 15 lat, informacje tutaj.

Magdalena Repetowska – prowadząca wprowadzenie do medytacji i pranajamę, konsultantka metodyczna; nauczycielka jogi i medytacji, absolwentka studiów o ajurwedzie.

Ola Uruszczak – prowadząca moduł o medytacjach i emocjach, konsultantka metodyczna; nauczycielka jogi i medytacji, wykładowczyni na studiach o jodze, autorka książki o jodze w ciąży.

Kryteria kwalifikacji na kurs

Ze względu na superwizje i konsultacje ilość osób na jednej edycji kursu jest ograniczona.

Podstawowym kryterium przyjęcia jest mail zgłoszeniowy na adres maciek@maciejwielobob.pl, w którym prosimy o zaznaczenie: a. swoich doświadczeń z medytacją, b. swoich doświadczeń z pracą z grupą lub indywidualnym pacjentem, c. wykształcenia formalnego i wykonywanego zawodu, d. powodu podjęcia kursu instruktorskiego i oczekiwań wobec niego.

Po otrzymaniu maila odezwę się, być może z kolejnymi pytaniami.

Brak doświadczeń w pracy z grupą nie wyklucza z udziału w kursie, ale może być związany z dodatkowym programem dla uzupełnienia potrzebnych doświadczeń (a co za tym idzie zwiększeniem kosztów szkolenia). Jest to kwestia do indywidualnego ustalenia.

Koszty kursu

Przygotowaliśmy kilka opcji płatności. Wystawiamy faktury bez vat.

Cena kursu przy płatności za całość z góry (wpłata po przyjęciu na kurs): 4100 zł

Cena kursu przy płatności w 2 częściach (1. rata po przyjęciu na kurs, 2. rata do 2 miesięcy): 2x 2150 zł (razem 4300 zł)

Cena kursu przy płatności w 9 ratach (1. rata po przyjęciu na kurs, kolejne co miesiąc): 9 x 525 zł (razem 4725 zł)

Rachunek do płatności (prosimy nie wpłacać przed potwierdzeniem przyjęcia na kurs):
Maciej Wielobób, mBank
nr rach.: 73 1140 2004 0000 3702 4122 2768

Aplikuj na mail maciek@maciejwielobob.pl!

Share This