fbpx

Kurs instruktorów medytacji online (3. edycja)

Od ponad 8 lat prowadzimy, w ramach Szkoły Medytacji i Uważności przy Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów, kursy instruktorów medytacji. Oparte są one na moim 27-letnim doświadczeniu z medytacją i wieloletnim doświadczeniu w jej nauczaniu w różnych formach (jako element zajęć/warsztatów jogi, ale też medytacji czy pranajamy samodzielnie: w ramach cotygodniowego kursu, na warsztatach, na tygodniowych odosobnieniach, na zajęciach na uczelniach wyższych itd.).

Rok temu, na Waszą prośbę, przygotowaliśmy kurs w wersji online i od tego czasu odbyły się 2 edycje (więc wiemy, że przyjęte przez nas rozwiązania się sprawdziły)! Zadbaliśmy o to, by program i nasza wspólna praca, dawała przynajmniej równie dobre doświadczenie szkoleniowe jak szkolenie stacjonarne. Aktualnie startujemy z trzecią edycją online’ową. Zapraszamy!

Kurs jest realizowany w uniwersalnym podejściu świeckim, które szanuje osobisty światopogląd medytującego. Aktualna wersja jest rozszerzona w stosunku do wersji stacjonarnej. Szczegóły o kursie poniżej!

medytacja mindfulness

Dla kogo?

Dla nauczycieli jogi, nauczycieli, trenerów rozwoju osobistego, coachów, psychologów, osób zainteresowanych rozwojowym potencjałem medytacji.

Co da Ci kurs?

 • Zapoznasz się w sposób praktyczny z szerokim spektrum technik pranajamy, uważności i medytacji oraz potrzebnym do ich zrozumienia kontekstem teoretycznym.
 • Superwizję i wsparcie merytoryczne oraz podstawową wiedzę na temat metodyki prowadzenia tego typu zajęć.
 • Po kursie otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.
 • Wsparcie także po kursie.

Program kursu online

 1. Wprowadzenie do medytacji – kurs z Magdą Repetowską (4 zajęcia 1-2-godzinne w 4 kolejne niedziele)
 2. Live z Maciejem Wielobobem – wprowadzenie do podstaw metodyki nauczania medytacji oraz pytania i odpowiedzi (1-2 godziny, niedziela wieczorem)
 3. Pranajama – kurs z Magdą Repetowską (6 zajęć 1-1,5 h w kolejne niedziele)
 4. Live z Maciejem Wielobobem – specyfika metodyki nauczania pranajamy (1-2 godziny, niedziela wieczorem)
 5. Medytacja i alchemia emocji – kurs z Olą Uruszczak (5 zajęć po 1-1,5 h w kolejne niedziele)
 6. Live z Maciejem Wielobobem – metodyka nauczania medytacji związanych z pracą z emocjami.
 7. 5 dodatkowych nagrań medytacji od nas (m.in. medytacje świadomości ciała z Agnieszką Wielobób  czy medytacja współczucia z Maciejem Wielobobem) dla uzupełnienia warsztatu.
 8. Warsztat z Maciejem Wielobobem o medytacjach ze zmysłami – ok. 2 h
 9. Live z Maciejem Wielobobem na temat dodatkowych zagadnień metodycznych, które będą interesować uczestników kursu (ok. 1 h w niedzielę wieczorem).
 10. Omówienie 3 nagrań wideo uczestniczki lub uczestnika. Uczestnicy przysyłają nam nagrania zajęć (lub udostępniają na grupie kursowej), a Agnieszka Wielobób odsyła swoje uwagi i korekty.
 11. Zadanie zaliczeniowe – przygotowanie programu warsztatu lub cyklu zajęć oraz rozpisanie celów ogólnych i szczegółowych.
 12. Opieka merytoryczna i metodyczna – w formie konsultacji na grupie lub mailowych w trakcie kursu i po kursie również.

Oprócz live’ów wszystkie kursu są udostępniane w formie nagrań, które można obejrzeć później, a nawet pobrać, więc nie musisz realizować kursu w dzień, w który pojawia się materiał. Live’y również będą dostępne do obejrzenia po czasie transmisji, gdybyś nie mogła / nie mógł uczestniczyć w danym terminie.

„Miejsce realizacji” – grupa na FB

By mieć forum do swoich kontaktów, do bycia pewną społecznością, lekcje i transmisje kursowe będziemy udostępniać na zamkniętej dla uczestników kursu grupie na FB, dlatego też musisz mieć konto na tym portalu społecznościowym.

Terminy

Zaczynamy 17 października i kontynuujemy w niektóre kolejne niedziele. Materiał kursowy zrealizujemy w okresie ok. pół roku – wszystkie szczegółowe terminy podamy na grupie kursowej. Jeśli któryś termin Ci nie będzie pasował to pamiętaj, że nagrania i kursów wcześniej nagranych i sesji na żywo, będą dostępne też do późniejszego obejrzenia.

Kadra kursu – główny zespół nauczycieli Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów

Maciej Wielobób – autor kursu, prowadzący; nauczyciel medytacji, wykładowca, autor 8 książek, medytuje od 27 lat, informacje tutaj.

Agnieszka Wielobób – prowadząca medytacje świadomości ciała, konsultantka metodyczna; nauczycielka jogi i medytacji, wykładowczyni jogi na studiach podyplomowych (GWSH, Uniwersytet Wrocławski), autorka 2 książek o jodze i ajurwedzie, medytuje od 15 lat, informacje tutaj.

Magdalena Repetowska – prowadząca wprowadzenie do medytacji i pranajamę; nauczycielka jogi i medytacji, absolwentka studiów o ajurwedzie.

Ola Uruszczak – prowadząca moduł o medytacji i emocjach; nauczycielka jogi i medytacji, wykładowczyni na studiach o jodze, autorka książki o jodze w ciąży.

Kryteria kwalifikacji na kurs

Ze względu na superwizje i konsultacje ilość osób na jednej edycji kursu jest ograniczona.

Podstawowym kryterium przyjęcia jest mail zgłoszeniowy na adres maciek@maciejwielobob.pl, w którym prosimy o zaznaczenie: a. swoich doświadczeń z medytacją, b. swoich doświadczeń z pracą z grupą lub indywidualnym pacjentem, c. wykształcenia formalnego i wykonywanego zawodu, d. powodu podjęcia kursu instruktorskiego i oczekiwań wobec niego.

Po otrzymaniu maila odezwę się, być może z kolejnymi pytaniami.

Brak doświadczeń w pracy z grupą nie wyklucza z udziału w kursie, ale może być związany z dodatkowym programem dla uzupełnienia potrzebnych doświadczeń (a co za tym idzie zwiększeniem kosztów szkolenia). Jest to kwestia do indywidualnego ustalenia.

Koszty kursu

Przygotowaliśmy kilka opcji płatności. Wystawiamy faktury bez vat.

Cena kursu przy płatności za całość z góry (wpłata po przyjęciu na kurs): 4100 zł

Cena kursu przy płatności w 2 częściach (1. rata po przyjęciu na kurs, 2. rata do 2 miesięcy): 2x 2150 zł (razem 4300 zł)

Cena kursu przy płatności w 9 ratach (1. rata po przyjęciu na kurs, kolejne co miesiąc): 9 x 525 zł (razem 4725 zł)

Rachunek do płatności (prosimy nie wpłacać przed potwierdzeniem przyjęcia na kurs):
Maciej Wielobób, mBank
nr rach.: 73 1140 2004 0000 3702 4122 2768

Aplikuj na mail maciek@maciejwielobob.pl!

Share This