Duchowość jogi i siła serca- szkolenie online o tradycji jogi (Maciej Wielobób) – 24-25 II 2024

Maciej Wielobób

Szkolenie online
Tradycja jogi: duchowość jogi i siła serca

Nauczyciel prowadzący: Maciej Wielobób

Niezależnie z jak szerokiego spektrum praktyk jogi korzystamy (czy tylko z asan czy też z narzędzi medytacyjnych, praktyk etyczno-psychologicznych itd.), warto wiedzieć, że za jogą stoi udokumentowana tradycja, którą możemy datować przynajmniej 3,5 tysiąca lat wstecz (a wielu joginów powie, że dużo wcześniej). Dlatego zapraszamy do zanurzenia się co nieco w tradycję jogi, która jest tradycją rozmaitych szkół, nauczycieli i tekstów.

Pozycja tradycyjnych traktatów w jodze jest bardzo wysoka, porównywalna z autorytetem najważniejszych nauczycieli, ale oczywiście studiowanie ich niekoniecznie każdego porywa. Dlatego, korzystając z różnych tradycyjnych tekstów, nasze spotkania o tradycji oprzemy o konkretne tematy, które w nich są przedstawione. Nie przeładujemy się wówczas czytaniem trudnych z początku tekstów, a zanurzymy się w najważniejsze zagadnienia, które są w nich poruszane. Jednocześnie zilustrujemy ważne zagadnienia określoną praktyką, dzięki czemu zrozumiemy łatwiej i same idee i ich zastosowanie.

Głównym tematem warsztatu jest Duchowość jogi i siła serca – siła miłości. Mówimy – w oparciu o teksty z tradycji indyjskich: wedyjskiej, buddyjskiej, sufickiej i sikhijskiej – o drodze właściwości serca i o jej relacjach z drogą miłości. Przyglądamy się 2 modelom ścieżki miłości i różnym rolom nauczyciela. Przywołujemy wielkich indyjskich poetów miłości – szczególnie Amira Khuszro i wielkiego Kabira, który sercem pełnym miłości zacierał różnice kastowe i religijne. Jednak najbardziej istotna będzie praktyka – pomedytujemy nad różnymi aspektami właściwości serca oraz miłości.

Termin i godziny warsztatu

Sobota, 24 lutego, godz. 16.00-20.00
Niedziela, 25 lutego, godz. 9.00-14.00

Jednego i drugiego dnia będzie 20-30 minutowa przerwa. Zarówno w sobotę jak w niedzielę skończymy, gdy zrealizujemy materiał przeznaczony na dany dzień, więc godziny zakończenia należy potraktować z pewnym marginesem ok. 15-20 minut.

Cena szkolenia: 520 zł

Obejmuje udział w warsztacie online i dostęp do nagrań z warsztatu do 6 miesięcy po warsztacie.

„Miejsce” warsztatu

Szkolenie odbędzie się jako transmisja na żywo na dedykowanej mu grupie na Facebooku, dlatego by wziąć w nim udział trzeba mieć konto na tym portalu.

Jeśli chcesz wykupić warsztat…

Przelej 520 zł na rachunek:
Agnieszka Wielobób, os. 2 Pułku Lotniczego 9/48, 31-867 Kraków
mBank, nr rach.: 19 1140 2004 0000 3602 8113 0268
A następnie zgłoś się mailowo na adres agawielobob@gmail.com

Do zobaczenia!

Share This