fbpx

Kurs instruktorów medytacji

Zapraszam na 7. edycję kursu instruktorów medytacji, który jest owocem ponad 26 lat mojej praktyki medytacyjnej i wielu lat nauczania pranajamy i medytacji w różnych formach (jako element zajęć/warsztatów jogi, ale też medytacji samodzielnie: w ramach cotygodniowego kursu, na warsztatach, na tygodniowych odosobnieniach, na zajęciach na uczelniach wyższych itd.).

Kurs jest realizowany w uniwersalnym podejściu świeckim, które szanuje osobisty światopogląd medytującego. Szczegóły o kursie poniżej! Kurs poprowadzi Ola Uruszczak, jedna z moich najbliższych współpracowniczek, absolwentka 1. i 2. edycji kursu (jak również współautorka zmian w aktualnej edycji kursu), ale też specjalistka terapii jogą i nauczycielka jogi, wykładowczyni na studiach podyplomowych o jodze, mama trójki dzieci. Ola poprowadzi zajęcia i sesje superwizyjno-mentoringowe. Ja natomiast będę sprawował opiekę programową nad kursem.

Kurs jest także wyjątkowy, ponieważ zrealizujemy go w bardzo kameralnym gronie 5-8 osób w naszej kameralnej sali w Pracowni Terapii Jogą w Krakowie. W ten sposób prowadząca będzie miała jeszcze bardziej osobisty kontakt z każdym z uczestników kursu.

Kurs instruktorów medytacji 

Dla kogo?

Dla nauczycieli jogi, nauczycieli, trenerów rozwoju osobistego, coachów, osób zainteresowanych rozwojowym potencjałem medytacji.

Co da Ci kurs?

 • Zapoznasz się w sposób praktyczny z szerokim spektrum technik pranajamy, uważności i medytacji oraz potrzebnym do ich zrozumienia kontekstem teoretycznym.
 • Praktycznie przećwiczysz w grupie prowadzenie technik pranajamy i medytacji.
 • Poznasz masaż Shantala Body Touch – relaksacyjną technikę masażu, który pozwala obudzić uważność zarówno dla osoby masowanej, jak i masującej, jak również pomaga się w pełni odprężyć i zrelaksować (masaż wykonywany w ubraniu).
 • Otrzymasz superwizję i wsparcie merytoryczne oraz podstawową wiedzę na temat metodyki prowadzenia tego typu zajęć, którą dostosujemy do Twoich potrzeb (bo może chcesz prowadzić osobne zajęcia, a może chcesz nauczać medytacji w ramach prowadzonych przez Ciebie zajęć jogi lub używać jako narzędzie terapeutyczne).
 • Po zaliczeniu kursu otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Program kursu i terminy

  • 22 – 23 lutego 2020 (sob. 12.00-20.00, nd. 9.00-14.00) – Wprowadzenie do medytacji i uważności; podstawy metodyki nauczania medytacji
  • 28 – 29 marca 2020 (sob. 11.00-20.30, nd. 9.00-14.00) – Pranajama – medytacja oddechu; podstawy metodyki nauczania medytacji, spotkanie mentoringowo-superwizyjne, nauka masażu Shantala Body Touch
  • 9 – 10 maja 2020 (sob. 12.00-20.00, nd. 9.00-14.00) – Medytacja i emocje; spotkanie superwizyjno-mentoringowe, zalecenia do dalszej pracy
  • Zaliczenie: udział we wszystkich warsztatach, 4 nagrania 20 minutowe lub 2 nagrania minimum 40-minutowej sesji medytacji, relaksu lub pranajamy, prowadzonej przez uczestnika kursu oraz wywiązanie się z zadań z poszczególnych zjazdów warsztatowych.
  • Możliwość konsultacji metodycznych po zakończeniu kursu.

Autor programu kursu i prowadząca

Autor programu kursu: Maciej Wielobób – informacje tutaj.

Prowadząca: Ola Uruszczak – informacje tutaj.

Kryteria kwalifikacji na kurs

Ze względu na kameralność przestrzeni, w której odbywa się kurs, liczba osób na jednej edycji kursu jest mocno ograniczona. Podstawowym kryterium przyjęcia jest mail zgłoszeniowy na adres maciek@maciejwielobob.pl, w którym prosimy o zaznaczenie: a. swoich doświadczeń z medytacją, b. swoich doświadczeń z pracą z grupą lub indywidualnym pacjentem/klientem, c. wykształcenia formalnego i wykonywanego zawodu, d. powodu podjęcia kursu instruktorskiego i oczekiwań wobec niego. (Po otrzymaniu maila odezwiemy się zwrotnie).

Brak doświadczeń w pracy z grupą nie wyklucza z udziału w kursie, ale może być związany z dodatkowym programem dla uzupełnienia potrzebnych doświadczeń (a co za tym idzie zwiększeniem kosztów szkolenia). Jest to kwestia do indywidualnego ustalenia. Na pewno jednak osoby z doświadczeniem w pracy z grupą lub indywidualnym klientem/pacjentem będą miały pierwszeństwo w kwalifikacji na kurs.

Koszty kursu i harmonogram płatności

Są możliwe 2 opcje płatności.

Opcja 1 – płatność w 4 ratach po 500 zł

do 5  dni po przyjęciu zgłoszenia – 1 rata 500 zł (jest to również niezwrotny zadatek rezerwujący miejsce na kursie)

do 17 lutego – 2. rata 500 zł

do 19 marca – 3. rata 500 zł

do 20 kwietnia – 4. rata 500 zł

Opcja 2 – jednorazowa wpłata za całość: 1800 zł

po przyjęciu zgłoszenia – bezzwrotna wpłata 1800 zł

Aplikuj na mail maciek@maciejwielobob.pl!

Share This