Letnia szkoła medytacji 2017: Uważność oddechu, uważność siebie!

Poziomkowa Górka (Męcina k. Limanowej), 30 lipca-5 sierpnia 2017

Filozofia kursu

„Letnia szkoła medytacji” jest przeznaczona dla osób, które pragną poszerzyć swoje doświadczenie medytacyjne podczas uporządkowanego kursu pranajamy, uważności, koncentracji i medytacji, wspartego codziennymi rannymi sesjami jogi oraz wykładami i sesjami pytań i odpowiedzi. Program „Letniej szkoły medytacji” będzie oparty o tradycyjną linię przekazu Inayata Khana znaną jako Otwarta Droga. Zanim zdecydujesz się na udział w tym kursie, weź pod uwagę to, że będziemy praktykować w tradycyjny sposób, odnosząc się również do wielu medytacji z mantrą oraz metafizycznej strony medytacji (kurs uważności jako takiej będzie na wakacjach z jogą). Zasadniczym tematem tegorocznej Letniej Szkoły Medytacji będzie uważność oddechu z perspektywy fizycznej, psychicznej i mistycznejBędziemy pracować w niewielkiej grupie: 10-20 osób.

Ideą kursu jest przekazanie głębi tradycyjnego nauczania w sposób zrozumiały i użyteczny dla każdego zainteresowanego. W kameralnej atmosferze, która umożliwia osobisty kontakt z prowadzącymi.

Prowadzący

Większość zajęć pranajamy i medytacji oraz wykładów – Maciej Wielobób, poranna praktyka asan jogi oraz medytacja uzdrawiająca – Agnieszka Wielobób.

Maciej Wielobób jest nauczycielem, uprawnionym w tradycji sufickiej do nauczania, inicjowania uczniów, ordynowania nauczycieli. Ścieżką suficką podąża od 1994 roku, gdy to został inicjowany na tej ścieżce przez swojego nauczyciela – murszida Karimbakhsha Witteveena, byłą głowę Ruchu Sufich. W przeszłości był członkiem Komisji Międzynarodowej i Zarządu Głównego International Sufi Movement, obecnie jest głową szkoły wewnętrznej Otwartej Drogi (the Open Way), organizacji wracającej do korzeni nauczania Hazrata Inayata Khana. Ponadto napisał 5 ksiażek, w tym „Medytację w życiu codziennym” oraz „Uważność w praktyce”. Więcej informacji tutaj.

Agnieszka Wielobób jest nauczycielką jogi, terapii jogą i ajurwedy. Na sufickiej ścieżce jest nauczycielką medytacji uzdrawiającej i głową Szkoły Uzdrawiania Otwartej Drogi. Napisała również książkę o ajurwedzie. Więcej o Agnieszce tutaj.

Miejsce

Wspólny czas spędzimy w Beskidzie Wyspowym, na Poziomkowej Górce w Męcinie koło Limanowej. Jest to obiekt zaprojektowany specjalnie na kursy jogi i medytacji, z niesamowitym widokiem i stwarzający możliwości do obcowania ze sobą i przyrodą. Nocujemy w pokojach 2, 3 i 4 osobowych, z łazienkami na korytarzach.

Wyżywienie

Zapewniamy posiłki wegetariańskie – owsiankę na śniadanie oraz obiad i kolację.

Uczestnicy

Zapraszamy zarówno osoby, które praktykują już jakiś czas medytację, jak i te, które dopiero chcą zacząć. Letnia szkoła medytacji będzie kompletnym wprowadzeniem do tradycji Otwartej Drogi ze szczególnym uwzględnieniem praktyki medytacji z mantrą i praktyk uważności oddechu.

Program zajęć

Letnia Szkoła Medytacji rozpoczyna się kolacją w niedzielę wieczorem, po której następuje spotkanie organizacyjne,  z wprowadzeniem do tematu i być może krótką medytacją. W następną sobotą kończymy po rannej sesji i obiedzie. Od poniedziałku do piątku będziemy spotykać się na około 6-7 godzinach praktyki, podczas których będziemy zgłębiać medytacyjne ćwiczenia oddechu i koncentracji, techniki uważności, medytacji z mantrą, ale też sufickie rytuały: medytację uzdrawiającą oraz ceremonię jedności ideałów religijnych. Codziennie rano będziemy też zaczynać od około 90-minutowej sesji jogi. Będzie również czas na indywidualne rozmowy z nauczycielami, by ułożyć swoją osobistą praktykę medytacji. W sobotę kończącą warsztat odbędzie się tylko ranna sesja.

Wprowadzenie do praktyki własnej medytacji

Letnia szkoła medytacji jest nakierowana na zwiększenie zrozumienia kontekstu praktyki medytacji w tradycji Inayata Khana oraz wprowadzenie do praktyki własnej (lub jej umocnienie).

Możliwość konsultacji osobistej z Maciejem Wielobobem i Agnieszką Wielobób

W razie potrzeby istnieje możliwość rozmowy indywidualnej z prowadzącymi warsztaty. W programie kursu jest zarezerwowany czas na to, by każdy uczestnik Letniej Szkoły mógł spokojnie porozmawiać o swojej praktyce medytacji.

Cena warsztatu: 1600 zł (ilość miejsc ograniczona)

Terminy

 30 lipca-5 sierpnia 2017

Sprawdź też terminy wakacji z jogą, terapią jogi i uważnością.

Rezerwacja

Zgłoszenie mailowe na adres maciek@maciejwielobob.pl oraz wpłata bezzwrotnego zadatku 900 złotych na rachunek:

Maciej Wielobób, mBank, nr rach.: 21 1140 2004 0000 3702 6094 8945

Dodatkowe informacje

Prosimy przysyłać zapytania na adres email: maciek@maciejwielobob.pl.

Share This