Podkast: Medytacja i uważność w życiu codziennym. Odcinek 3: Modlitwa a medytacja

W pierwszych dwóch epizodach podkastu „Medytacja i uważność w życiu codziennym” zajmowaliśmy się technikami, które pozwalają nam nauczyć się relaksować (epizod 1) i koncentrować (epizod 2). W trzecim odcinku przyjrzymy się praktyce, która jest tradycyjnie silnie związana z większością tradycyjnych szkół medytacyjnych, a współcześnie dla wielu osób jest czymś naturalnym, ale też dla wielu jest zupełnie obca. Oczywiście chodzi o modlitwę. Tym razem powiem trochę o jej miejscu na ścieżce medytacyjnej, jej rodzajach i zarecytuję kilka pięknych mistycznych modlitw. Przygotuj sobie miejsce, gdzie będziesz mogła/mógł usiąść w wygodnej i stabilnej pozycji, po czym włącz nagranie poniżej!

podcast modlitwa medytacja Maciej Wielobób

Jeśli chcesz pozostawać w kontakcie ze mną, dostawać powiadomienia o nowych materiałach i otrzymać bezpłatnie moją pierwszą książkę „Terapia jogą” w pliku pdf oraz ciekawy materiał o uważności, zapisz się na mój newsletter, przechodząc na tę stronę.

Jeśli temat Cię zainteresuje i będziesz chciał(a) go pogłębić – polecam obszerny rozdział o modlitwie w mojej książkce pt. „Uważność w praktyce”. Z kolei tekst recytowanych przeze mnie modlitw znajdziesz tutaj.

Jeśli chcesz włączyć podkast – po prostu skorzystaj z poniższego odtwarzacza. Jeśli chcesz pobrać podkast na swój komputer, tablet lub telefon – kliknij „Download” pod odtwarzaczem. Jeśli potrzebujesz czytnik RSS podkastu to przejdź tutaj, a jeśli chcesz korzystać z niego przez iTunes – przejdź tutaj. Miłego słuchania!

Skomentuj ...

*