Podkast: Medytacja i uważność w życiu codziennym. Odcinek 2: Koncentracja wzrokowa (trataka)

W drugim odcinku podkastu „Medytacja i uważność w życiu codziennym” zajmujemy się w praktyce nauką kolejnej  (obok relaksu, którego uczyliśmy się w poprzednim podkaście) z podstawowych kompetencji w medytacji – umiejętnością koncentrowania się, skupiania uwagi. Przygotuj sobie miejsce, gdzie będziesz mogła/mógł usiąść w wygodnej i stabilnej pozycji, po czym włącz nagranie poniżej!

podcast medytacja uważność mindfulness Maciej Wielobób

Jeśli chcesz pozostawać w kontakcie ze mną, dostawać powiadomienia o nowych materiałach i otrzymać bezpłatnie moją pierwszą książkę „Terapia jogą” w pliku pdf oraz ciekawy materiał o uważności, zapisz się na mój newsletter, przechodząc na tę stronę.

Jeśli chcesz włączyć podkast – po prostu skorzystaj z poniższego odtwarzacza. Jeśli chcesz pobrać podkast na swój komputer, tablet lub telefon – kliknij „Download” pod odtwarzaczem. Jeśli potrzebujesz czytnik RSS podkastu to przejdź tutaj, a jeśli chcesz korzystać z niego przez iTunes – przejdź tutaj. Miłego słuchania!

2 komentarze to “Podkast: Medytacja i uważność w życiu codziennym. Odcinek 2: Koncentracja wzrokowa (trataka)”

Read below or add a comment...

  1. Jadwiga says:

    Super ćwiczenie. Bardzo dziękuję. Jeszcze nie umiem całkiem zwizualizować sobie przedmiotu, ale myślę, że po kolejnych ćwiczeniach będzie lepiej. No i to ćwiczenie uczy też cierpliwości, a z tym jest u mnie nie najlepiej. Będę powtarzać. Jeszcze raz dziękuję. Jadzia

  2. Warto sobie spojrzeć na te wskazówki a propos wizualizowania: http://maciejwielobob.pl/2014/04/wizualizacja/
    No i jak jest trudno to można zaczynać od pracy z płomieniem świecy, wielu osobom to ułatwia.
    pozdrawiam serdecznie 🙂

Skomentuj ...

*