Twoja praktyka medytacji lub jogi nie działa? Oto dlaczego!

Część osób skarży się, że joga nie działa. Załóżmy, że to co ćwiczą, praktykują jest wykonywane prawidłowo. Pomimo to, joga faktycznie może nie działać tak jak ćwiczący tego oczekuje. Otóż bardzo często osoby ćwiczące tylko asany jogi oczekują efektów, które są opisane w tradycyjnych traktatach jogicznych. A pamiętajmy o tym, że w traktatach tych nie pisano o efektach asan, a o skutkach medytacji.

Co więcej, niektóre osoby praktykujące z oddaniem medytację, też mogą mieć poczucie, że nie działa ona tak jak sobie tego życzą. Warto pamiętać, że wyrywkowe stosowanie jednego elementu tradycyjnej praktyki będzie przynosić fragmentaryczne efekty. Wiele osób stosuje samą pracę z ciałem lub tylko praktykę uważności, a to zaledwie niewielki fragment całości ścieżki obok szerokiego spektrum metod i technik, które opisałem np. tutaj, choćby absolutnie niezbędnych na ścieżce praktyk etycznych. Jeśli zastosujesz całościową pracę – zawsze osiągniesz efekty. Powodzenia!

Newsletter

Jeśli chcesz pozostawać w kontakcie ze mną i otrzymać bezpłatnie moją pierwszą książkę „Terapia jogą” w pliku pdf oraz ciekawy materiał o uważności, zapisz się na mój newsletter, klikając poniższy przycisk.

Skomentuj ...

*