Dwóch sanjasinów spotkało się u brzegu Gangesu, jakiś czas wspólnie praktykowali, potem siedzieli w cisza, a nieco później zaczęli rozmawiać o swoich doświadczeniach z praktyki medytacyjnej. Z czasem ich rozmowa zmieniła nieco środek cieżkości i zaczęli wymieniać uwagi o swoim wcześniejszym życiu, które porzucili przyjmując zobowiązanie sanjasy.

Pierwszy z nich opowiedział o olbrzymim bogactwie, które zgromadził, nieruchomości, złoto, akcje, i które porzucił, by podążać duchową ścieżką. Na to drugi odpowiedział: „Ja cię doskonale rozumiem przyjacielu! Również porzuciłem miliardy rupii. Miliardy rupii długu, który zgromadziłem jako niezbyt sprawny gracz na giełdzie. Porzuciłem to wszystko i ogłosiłem bankructwo po to, bym mógł podążać tę duchową ścieżką bez żadnego obciążenia”.

(zasłyszane)

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter

Pozostań w kontakcie ze mną i zapisz się na mój newsletter, którym wysyłam użyteczne materiały o głębi tradycyjnej jogi i medytacji oraz informacje o moich aktualnych inicjatywach. Po zapisaniu się i potwierdzeniu zapisu otrzymasz też dostęp do bazy z materiałami, m.in. moją pierwszą książką "Terapia jogą" w pliku pdf.

You have Successfully Subscribed!

Share This